Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nepoctivý nálezce opakovaně použil cizí platební kartu

Pondělí, 25. ledna 2021 07:30

Kladenští policisté pátrají po podezřelém pachateli, který opakovaně využil ztracenou platební kartu k čerpání finanční hotovosti. Majitelce karty způsobil škodu v celkové výši 2 510 korun.

Nepoctivý nálezce opakovaně použil cizí platební kartu (Ilustrační foto: KL)

Ve čtvrtek se obrátila na policii třiadvacetiletá žena z Kladenska, která nahlásila ztrátu platební karty, ze které byly provedeny platební transakce. Mladá žena ztratila kartu v úterý kdesi v Kladně a později zjistila, že v dalších dnech provedl neznámý pachatel s její kartou celkem deset transakcí. Dohromady jí tak způsobil škodu ve výši 2 510 korun.

„Policisté obvodního oddělení tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů a po pachateli pátrají,“ prozradila tisková mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová, která opět upozornila všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti na své věci, které mohou být při ztrátě nebo kapesní krádeži zneužity ve prospěch pachatele. „Při ztrátě platební karty proveďte ihned její zablokování,“ dodala Šteinerová.

Autor: (fa)