Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na dvoře kladenské nemocnice rozveselil děti Dr. Klaun

Pondělí, 25. ledna 2021 07:20

V pátek krátce po poledni potěšili dětské pacienty v kladenské nemocnici klauni z projektu Dr. Klaun. Na dvoře pod okny dětského oddělení se vznesli do nebe, vypustili balónky a zahráli veselé písničky.

Na dvoře kladenské nemocnice rozveselil děti Dr. Klaun (Foto: Jitka Krňanská – KL)

V aktuální složité situaci, kdy za pacienty do nemocnic nesmějí návštěvy, se tým nevládní organizace Chance 4 Children rozhodl potěšit děti z kladenské nemocnice. Na dvoře si v pátek po poledni připravil představení svého projektu Dr. Klaun a nejmenší pacienty potěšil alespoň přes okna pokojů. Klauni, kteří rozveselují nemocné děti každý rok, se nezalekli vládních zákazů a i tak připravili pro děti skvělou podívanou.

Aby se klauni mohli dostat k malým pacientům co nejblíže, zapůjčili si auto s vysokozdvižnou plošinou a k dětem v nejvyšším patře nemocnice se vznesli. S sebou měli barevné balónky a hudební nástroje, na které zahráli veselé písničky. Mezi převlečenými a nalíčenými klauny nechyběl ani spoluzakladatel organizace Chance 4 Children Rafael Wojas. Nejmenší si díky programu připravenému přímo na míru pro kladenskou nemocnici mohli v době izolace užít trochu zábavy alespoň přes sklo nemocničního okna.

„Radost byla oboustranná a myslím, že to stálo za to. Tímto bychom chtěli poděkovat i panu Iljovi Haškovi ze Žiliny, který nám plošinu zapůjčil, i všem, kteří se do projektu zapojili. Dětský úsměv za to stojí. Pokud bude zájem, potěšíme rádi dětské pacienty i v dalších nemocnicích,“ uvedl organizační tým projektu Dr. Klaun.

Autor: (fa)