ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Na Kladensku řádí sprejeři, kteří ničí cizí majetek

Čtvrtek, 21. ledna 2021 07:30

Na začátku roku 2021 se na Kladensku vyrojili sprejeři, kteří chtějí vystavovat svoje „umění“ na odiv na veřejných plochách. Při svém počínání ale ničí cizí majetek a z tohoto důvodu se o ně momentálně zajímá policie.

Na Kladensku řádí sprejeři, kteří ničí cizí majetek (Ilustrační foto: KL)

První poničenou plochou, kterou si neznámý sprejer vybral za cíl svého řádění, se stala zeď v Kladně v ulici Cyrila Boudy. Neznámý vandal zde někdy v prvních dvou týdnech nového roku posprejoval na dvou místech zeď domu, čímž vznikla škoda v částce 20 tisíc korun.

„Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají,“ prozradil tisková mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Ta zároveň nabádá občany, kteří v těchto místech zahlédli podezřelou osobu, která mohla být oním sprejerem, aby všechny informace poskytli na nejbližší policejní služebně.

Problémy se sprejery však neřeší jenom kladenská policie, ale rovněž její kolegové ze Stochova. Další „umělec“ totiž v úterý v odpoledních hodinách pomaloval v Kamenných Žehrovicích v ulici Karlovarská třída fasádu tří domů, reklamní tabule, autobusovou zastávku, oplocení pozemku a poštovní schránku. Svojí svítivě žlutou barvou tak napáchal škodu v hodnotě 20 tisíc korun.

I v tomto případě policisté vybízejí případné svědky, aby veškeré informace spojené s tímto činem nahlásili na jakékoliv policejní stanici či na lince 158.

Autor: (fa)