ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

FOTO: Rytíři si poradili se Vsetínem a posunuli se na třetí místo tabulky

Středa, 13. ledna 2021 20:57

Rytíři zvládli šlágr kola proti Vsetínu a přestože dvakrát ztráceli, zapsali tříbodové vítězství 5:3! Kladno zlomilo zápas na svoji stranu ve druhé polovině utkání, kdy vstřelilo tři branky a soupeři nepovolilo ani jeden gólový úspěch. V tabulce se tak Kladeňáci posunuli na třetí příčku za Porubu a Jihlavu.
Rytíři si poradili se Vsetínem a posunuli se na třetí místo tabulky (Foto: Roman Mareš)

Úvodní buly zápasu bylo o čtvrthodinu odloženo, protože hosté se zdrželi na cestě. Kladno možná i díky tomu odstartovalo opět velmi aktivně, šance se ale střídaly na obou stranách a práci měl jak Andrej Košarišťan, tak vsetínský Jakub Málek. V první zajímavější možnosti ještě Marek Račuk nedokázal usměrnit dobrou přihrávku bekhendem do sítě, zakrátko se ale Rostislav Marosz v podobné pozici nemýlil! Ondřej Mikliš vyslal od levého mantinelu přesný pas k protější tyči a Marosz doklepával do prázdné – 1:0. Kladenské vedení však nemělo dlouhého trvání. Za necelé tři minuty dostal puk na modrou čáru Jakub Jenáček, využil volného prostoru a přesnou ranou srovnal – 1:1. A o 56 vteřin později si Valaši uzmuli vedení pro sebe! Kotouč se po buly v útočném pásmu odrazil mezi kruhy, odkud vypálil přesně Lukáš Bednář – 1:2.

Pro vyrovnání si Rytíři došli až ve druhé části nedlouho před polovinou zápasu. Tomáš Pitule vybojoval puk, Jakub Hajný našel volného Nicolase Hlavu a ten už bekhendem Málka překonal – 2:2. Odskočit mohli domácí v přesilové hře, Košarišťanova chyba ale darovala vedení soupeři! Kladenský gólman rozehrál z rohu kluziště přímo na Vojtěcha Šilhavého, který od modré čáry trefil prázdnou branku – 2:3. Další přesilovou hru Kladeňáci využít znovu nedokázali, krátce po vypršení trestu už se ale radovali! Tomáš Plekanec vypálil z pravého kruhu a ranou po ledě trefil mezírku mezi Málkovými betony – 3:3. A 25 sekund před sirénou už šli domácí do trháku! Zach Frye vypálil tvrdě v signalizované výhodě a Tomáš Guman před brankovištěm pohotově dorazil – 4:3.

Více klidu si dokázali Rytíři přidat až ve třetí části. V přesilové hře dostal přihrávku na levý kruh Antonín Melka a trefil se přesně do protějšího růžku branky – 5:3. Hosté se pak snažili tlačit dopředu, ale Kladeňáci si vzadu počínali jistě. Při dvou drobnějších zaváháních se Valaši dostali do zajímavého zakončení, domácí obrana však všechny nepříjemnosti přestála. Na poslední minutu odvolal Vsetín brankáře, ani se šesti bruslaři v poli ovšem na snížení nedosáhl.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
2:3 1:0 0:1 0

Branky a nahrávky: 9. Marosz (Mikliš, Guman), 27. Hlava (Hajný, Pitule), 38. Plekanec (Frye, Hlava), 40. Guman (Frye, Račuk), 48. Melka (Guman, Frye) – 12. J. Jenáček (Šilhavý), 13. Bednář (Zeman), 30. Šilhavý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Grech, Micka – Beneš, Coubal

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Štochl – Kubík, Plekanec, Melka – Račuk, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hajný, Pitule, Hlava.

Vsetín: Málek – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach, J. Jenáček – Vlach, Pechanec, Gorčík – Babka, Zeman, Bednář – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno