Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně si zloděj odnesl z garáže lup za 32 tisíc korun

Čtvrtek, 14. ledna 2021 07:20

Kladenští policisté se od minulé soboty zabývají případem vykradené garáže v ulici Rudolfa Jonáše. Lapka si zde přišel na majetek v hodnotě necelých dvaatřiceti tisíc korun. Policie hledá svědky.

V Kladně si zloděj odnesl z garáže lup za 32 tisíc korun (Ilustrační foto: KL)

K vykradení garáže došlo od osmi hodin pátečního dne 8. ledna do podvečerních hodin následujícího dne. V tomto časovém úseku vnikl na pozemek u domu v ulici Rudolfa Jonáše v Kladně zloděj, který poté poškodil zabezpečení vstupu do garáže. Z ní pak odcizil sadu CO svářečky včetně kukly na sváření, aku vrtačku, elektronickou vrtačku značky, kotoučovou brusku, dva kusy hydraulických heverů, gola sadu a sadu přípravků na motor. Lapka nezapomněl ani na další nářadí, jako jsou například kladiva a šroubováky. „Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil majiteli škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 31 700 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V současné době policisté obvodního oddělení Kladno-venkov případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním a po pachateli a odcizeném nářadí pátrají.

„Policisté vyzývají občany, kteří se v tomto časovém rozmezí pohybovali v ulici Rudolfa Jonáše v Kladně a mohli zaznamenat podezřelou osobu v těchto místech nebo podezřelé vozidlo, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vzkazuje mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)