ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Žena z Kladenska naletěla podvodníkovi z USA při koupi psa

Středa, 13. ledna 2021 07:30

Nákupy na internetu jsou dnes součástí našich životů, ale hlavně v tomto rozhraní by lidé měli být maximálně opatrní, aby nenaletěli podvodníkům. Své o tom ví žena z Kladenska. Ta si na sociální síti vyhlédla ke koupi psa, poslala do Ameriky bezmála 50 tisíc, ale domácí mazlíček jí domů nedorazil.

Žena z Kladenska naletěla podvodníkovi z USA při koupi psa (Ilustrační foto: KL)

Minulou sobotu odpoledne se na policisty z Unhoště obrátila čtyřiatřicetiletá žena s tím, že jde učinit oznámení o nedodání objednaného psa z ciziny. „Poškozená žena našla na sociální síti v prosinci 2020 skupinu zabývající se prodejem psů v zahraničí, kterou ihned kontaktovala, neboť měla zájem o koupi feny plemene American Bully XL,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Dle jejích slov 5. ledna odeslala smluvenou finanční částku, necelých 47 000 korun, do USA a obratem jí měl být domácí mazlíček zaslán. „Vzhledem k tomu, že do současné doby nebyl transport objednaného psa uskutečněn a nikdo již nereagoval ohledně předání zásilky, oznámila případ poškozená žena na policejní služebnu. Policisté obvodního oddělení Unhošť v současné době tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu podvod,“ vysvětlila dále mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)