ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Ve středních Čechách očkují zdravotníky už na třinácti místech

Úterý, 12. ledna 2021 07:20

Na přelomu roku se ve Středočeském kraji rozeběhlo očkování proti COVIDU-19, které v těchto dnech pokračuje. Vakcíny už jsou dostupné na třinácti místech a byly aplikovány už stovkám zdravotníků. Vakcinace odstartovala v uplynulém týdnu také ve slánské nemocnici.

Ve středních Čechách očkují zdravotníky už na třinácti místech (Ilustrační foto: KL)

Vakcinace zdravotnického personálu odstartovala ve Středočeském kraji úspěšně. Kladenská nemocnice už hlásí přes 300 oočkovaných zdravotníků a přes dvě stovky se chtěla do konce uplynulého týdne dostat také slánská nemocnice. Ta se dočkala dávek vakcíny až minulý týden.

Vůbec první dodávka očkovacích látek putovala o Silvestra do nemocnice v Benešově, kde se již také přehoupli přes dvě stovky očkovaných zaměstnanců. Podobných čísel pak dosahují i další očkovací místa jako například nemocnice v Mladé Boleslavi, v Kolíně a v Příbrami.

Z personálu Středočeské záchranné služby se už dočkalo vakcíny přes sto zaměstnanců z celkových 760. Z 8 000 dosud dodaných dávek vakcíny bylo ve středních Čechách zatím využito přes 60 % očkovacích látek. V první řadě je vakcína aplikována zdravotníkům, po nich přijdou na řadu pracovníci v sociálních službách a posléze jejich klienti.

Autor: (fa)