ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Ve středních Čechách přibylo za sobotu přes tisíc nakažených

Úterý, 12. ledna 2021 07:00

Testy provedené ve Středočeském kraji odhalily v sobotu 1001 osob nakažených koronavirem. To je o 431 odhalených případů navíc oproti minulému týdnu, ale zároveň menší denní přírůstek než v předchozích dnech.

Ve středních Čechách přibylo za sobotu přes tisíc nakažených (Foto: Zdroj – pixapay)

Celkově bylo v uplynulém týdnu odhaleno nejvíce pozitivně testovaných osob v úterý, kdy bylo ve Středočeském kraji evidováno 2645 odhalených případů nákazy koronavirem. Momentálně je tedy v kraji přes 21 tisíc nakažených a od začátku epidemie zde bylo pozitivně testováno téměř 110 tisíc osob. Vyléčilo se přes 86 tisíc nemocných a zemřelo 1357 osob.       

Celkem v celé republice přibylo za sobotu 8406 nakažených, což je nejnižší přírůstek z celého týdne. Zároveň je to ale o více než tři tisíce nakažených více než o týden dříve v sobotu. Celkově se v Česku od začátku epidemie nakazilo už více než 830 tisíc lidí, z nichž přibližně tři čtvrtiny už jsou vyléčeny. Aktivních případů je však stále více než 160 tisíc. V nemocnicích je momentálně hospitalizováno téměř sedm tisíc osob, z nichž asi tisícovka je ve vážném stavu. Právě kvůli přetížení nemocnic vláda momentálně neuvažuje o zmírnění přijatých opatření.

Autor: (fa)