ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V kraji se loni dočkalo opravy osmnáct mostů, letos přibude nejméně sedm dalších

Úterý, 12. ledna 2021 07:30

Ve Středočeském kraji se loni dočkalo rekonstrukce celkem osmnáct mostních objektů, které byly zároveň opětovně uvedeny do provozu. Práce na opravě dalších sedmi mostů nyní probíhají a v průběhu roku 2021 by měly být dokončeny.

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Ředitelství silnic a dálnic evidovalo ve Středočeském kraji v polovině loňského roku celkem 652 mostů s celkovou délkou téměř 32 kilometrů. Ve druhé polovině roku se pak počet mostních konstrukcí ještě navýšil o nové silniční a dálniční stavby. Celkem deset mostů například přibylo na novém úseku dálnice D6 mezi Novým Strašecím a Krušovicemi. Další čtyři pak vyrostly na dokončené části obchvatu Slaného.

Vedle vzniku nových mostních konstrukcí ale pochopitelně probíhaly také opravy těch stávajících. Během roku bylo zrekonstruováno nebo kompletně nově postaveno osmnáct mostů. Jedná se například o tři stavby na obchvatu Čáslavi nebo u Újezdu u Luštěnic. Na Kladensku se dočkal opravy most u Kutrovic. Během oprav zde byla doprava vedena pouze kyvadlově, což způsobovalo vznik dlouhých kolon. 18. prosince ale byl most uveden do provozu. Tvořit bude levý pás plánované dálnice D7 z Chomutova do Prahy.

Na opravy těchto i dalších mostních konstrukcí naváže Ředitelství silnic a dálnic i v roce 2021. Práce budou probíhat na dálnici D10 u Staré Boleslavi, na dálnici D0 na Černém mostě, na dálnici D5 u Chrášťan nebo také v Počaplech a na dalších místech. Vedle mostů, které jsou již ve fázi stavební přípravy, proběhne rekonstrukce ještě na dalších objektech. Se zahájením jejich oprav počítá ŘSD v průběhu druhého až třetího čtvrtletí tohoto roku.

Autor: (fa)