ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kraj bude rozhodovat o finanční podpoře pro mládežnické sporty

Pondělí, 11. ledna 2021 07:00

Zastupitelé Středočeského kraje budou na lednovém zasedání rozhodovat o udělení podpory na činnost Sportovních center mládeže. Finančního příspěvku by se tak měly dočkat i mladí kladenští atleti, hokejisté a plavci.

Kraj bude rozhodovat o finanční podpoře pro mládežnické sporty (Ilustrační foto: KL)

„O finančních prostředcích na podporu a činnost Sportovních center mládeže ve výši 28,4 milionů korun budou, jak jsme slíbili, zastupitelé rozhodovat ještě tento měsíc,“ prozradil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha. Ještě v lednu by se tak mělo jednat o financích pro mládežnické sportovní oddíly.

Příspěvek od kraje se bude týkat Sportovních center mládeže, dotkne se tedy mladých sportovců ve věku od 7 do 23 let. Podpora by měla zamířit ke sportovcům všech možných odvětví a celkem si o ni zažádalo 27 klubů. Tři z nich jsou z Kladna. Konkrétně se jedná o atlety z A. C. TEPO Kladno, hokejisty Hokejového klubu Kladno a plavce z TJ LARS Kladno. Hokejisté žádají o částku 2 700 000 korun, atleti o 1 500 000 korun a plavci o nejmenší sumu 1 200 000 korun.

Středočeský kraj v uplynulém roce finančně podporoval 25 Sportovních center mládeže a v roce 2021 bude rozhodovat o podpoře pro 27 klubů z 19 různých sportů. Podpora by měla klubům mimo jiné pomoci vzpamatovat se z důsledků koronavirové pandemie, která prakticky zastavila veškerý sport kromě profesionálního.

Autor: (fa)