Teplárna Kladno Teplárna Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Kladno
  • Labyrint Kladno

Orli vstoupili do nového roku výborně, Příbrami nepustili ani set!

Neděle, 10. ledna 2021 09:00

Kladenští volejbalisté se v novém roce vrátili do extraligového kolotoče nejlepším možným způsobem! Na domácí palubovce přesvědčivě porazili Příbram, které nedarovali ani set. V tabulce se tak posunuli na deváté místo.

Orli vstoupili do nového roku výborně, Příbrami nepustili ani set! (Ilustrační foto: KL)

Kladenští volejbalisté chtěli vstoupit do nového roku určitě lépe, než jak zakončili ten loňský. Naposledy totiž orli nezvládli dva zápasy s Prahou, které prohráli 2:3 a 1:3. Silvestr tak strávili ve spodních patrech tabulky. Vstup do nového roku ale vyšel Kladeňákům na jedničku! Orli proti Příbrami podali sebevědomý výkon podpořený osmi uhranými esy a brali tři body za přesvědčivou výhru 3:0 na sety!

Kladnu pomohl už výborný vstup do zápasu. Orli vedli rychle o pět bodů a donutili soupeře k vybrání oddechového času. Po něm se Příbram dotáhla na dvoubodový rozdíl, Kladeňáci ale opět odskočili až do trháku 18:13. Další timeout a střídání na straně hostí orly nerozhodil a první set skončil výsledkem 25:20!

Dál už to domácí ale neměli mít tak snadné. Druhou sadu totiž lépe načali Příbramští a zakrátko vedli už o čtyři body. Kladenská odpověď však byla perfektní. Ztráta byla rychle smazána a nakonec si Kladno vytvořilo i rozhodující tříbodový náskok, který vedl k vítězství 25:22. A podobný kousek se Kladnu podařil i v posledním setu! Tentokrát už měli hosté slibné pětibodové vedení 18:13, jenže orli uhráli sedm míčů v řadě a dokráčeli si pro zisk setu 25:22.

Kladno se tak díky tříbodovému zisku posunulo v tabulce extraligy na devátou pozici a je bodově vyrovnané s osmým Brnem. Na další posun budou moci orli pomýšlet příští sobotu, kdy odcestují do Frýdku-Místku na souboj s Beskydami.

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram 3:0

Sety: 25:20, 25:22, 25:22. Esa: 8:1. Bloky: 9:7.

Kladno volejbal cz: Palgut (3), Křesťan (13), Zajíček (8), Kraffer (12), Hýský (15), Kyjanica (10), libero Kunc.

VK Euro Sitex Příbram: Hladenko (3), Hulpach (11), Böhm (12), D. Rosenbaum (2), Polák (8), Kuchař (8), libero Juračka. Střídali Trojanowicz (0), A. Rosenbaum (0) a F. Ureš (1).