Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Recidivista spáchal v Kladně 14 trestných činů, už je za mřížemi

Pátek, 8. ledna 2021 07:30

Kladenští policisté zaznamenali od loňského srpna zvýšený počet vloupání do zaparkovaných aut. Důkladným šetřením pak kápli na pachatele, který tuto trestnou činnost páchal. Teď už je za katrem.

Recidivista spáchal v Kladně 14 trestných činů, už je za mřížemi (Ilustrační foto: KL)

Pětačtyřicetiletého výtečníka neodradilo ani to, že byl v předešlých letech odsouzen pro majetkovou trestnou činnost a navíc byl na území republiky vyhlášen nouzový stav.

„Vyhodnocením kamerových záznamů, vyhodnocením stop zajištěných na místě činu a důkladnou mravenčí prací ze strany kriminální policie byl ustanoven pachatel, který v období od měsíce srpna do prosince spáchal na území města Kladna 14 trestných činů, a to trestný čin krádež, vloupání, maření úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Dále bylo zjištěno, že tuto trestnou činnost nepáchal pouze na území města Kladna, ale i na území hlavního města Prahy či v Rakovníku,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Jeho dopadení bylo o to složitější, že byl neustále v pohybu a svou trestnou činnost páchal nejen na území Středočeského kraje, ale i na území Prahy a Ústeckého kraje. Nikde se nezdržel delší dobu a neměl žádné trvalé ubytování. Obviněný muž jen na území Středočeského kraje způsobil svým jednáním škodu převyšující 200 tisíc korun,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: (red)