ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Slánská nemocnice začala s očkováním proti koronaviru

Čtvrtek, 7. ledna 2021 07:20

Očkování proti nemoci COVID-19 odstartovalo ve Středočeském kraji na Silvestra v benešovské nemocnici. Následně se přidal Kolín, Příbram, Mladá Boleslav a z kraje týdne i Kladno. Od středy se očkuje také v nemocnici ve Slaném.

Slánská nemocnice začala s očkováním proti koronaviru (Foto: Jiří Skála)

Prvních 975 očkovacích dávek dorazilo do Středočeského kraje minulou středu odpoledne. Hned druhý den, tedy na Silvestra, se v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově začala vakcína aplikovat zdravotníkům. Nyní vakcíny dorazily také do Slánské nemocnice.

„Slánská nemocnice patří k prvním ve Středočeském kraji, která obdržela vakcínu proti Covid-19. Ve středu se začalo očkovat. Do konce týdne bude proočkováno 216 zaměstnanců Nemocnice Slaný,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

„Jsem rád, že již dnes začínáme s očkováním zdravotníků v naší nemocnici,“ uvedl ve středu slánský starosta Martin Hrabánek a dodal: „Patříme mezi první nemocnice ve Středočeském kraji, které dostaly vakcínu. Velký dík patří za spolupráci radnímu pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje Pavlu Pavlíkovi.

Středočeský kraj v souvislosti s očekávanými pravidelnými dodávkami vakcín připravuje také manuál, který zajistí organizaci očkování na celém území regionu v souladu s národní strategií.

Autor: (mv)