ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Kladenští strážníci od nového roku pomáhali seniorům

Čtvrtek, 7. ledna 2021 07:40

O dobrou a záslužnou práci se od nového roku postarali strážníci kladenské městské policie. Ti pomohli dvěma lidem důchodového věku, kteří se dostali do nesnází.

Kladenští strážníci od nového roku pomáhali seniorům (Ilustrační foto: KL)

„V úterý večer se na strážníky obrátila s prosbou o pomoc obyvatelka domu v ulici Hřebečská. Oznámila, že má strach o svou sousedku, která trpí vážnými zdravotními problémy a již delší čas nekomunikuje. Podle zjištění paní již šest dní nic nejedla. Proto jí sousedka dala nějaké jídlo. To už ale bylo před několika dny,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová a dodala: „Hlídka, která přijela na místo, zjistila, že vchodové dveře bytu se otevírají dovnitř, v bytě je tma a na bouchání a zvonění nikdo nereaguje. Operační strážníků se spojil s Policií České republiky a společně se snažili dohledat v registrech případné příbuzné. Jak se ukázalo, paní již nikoho nemá. Dotazem v nemocnici bylo zjištěno, že seniorku nehospitalizovali. Proto byli na místo přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli.“

Záchranáři seniorku našli ve velmi špatném zdravotním stavu. Obtížně dýchala a nekomunikovala. Lékařem byla převezena do nemocnice a policisté zajistili její byt.

Ten samý den, jen o několik hodin později požádal operační hasičů hlídku městské policie o pomoc s tím, že v jednom z bytů v Mostecké ulici nemohl muž vylézt z vany a manželka neměla sílu na to, aby mu pomohla. „Žena vpustila hlídku do bytu. Ta zjistila, že je muž po operaci a chtěl se vykoupat. Bohužel se ale sám nedokázal z kluzké vany zvednout. Strážníci ho zvedli a pomohli mu z vany ven,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Autor: (red)