Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Podniky v centru Kladna budou muset zavírat dříve

Čtvrtek, 7. ledna 2021 07:30

Na základě petice, kterou sepsali obyvatelé z okolí kladenské pěší zóny, vydalo město novou vyhlášku omezující otevírací dobu podniků v centru. Vedení města tak chce zajistit dodržování nočního klidu.

Podniky v centru Kladna budou muset zavírat dříve (Foto: KL)

Obyvatelé domů v okolí pěší zóny si dlouhodobě stěžovali na hluk, který v nočních hodinách způsobovali zákazníci okolních podniků. Sepsali proto petici, na níž se vedení města rozhodlo reagovat. Nově tak na seznam míst s regulací nočního klidu přibyl další blok ulic. Konkrétně se jedná o oblast mezi ulicemi Poděbradova, Vašatova, O. Peška, T. G. Masarkya a Havířská.

Místní podniky, které jsou aktuálně zavřené kvůli koronavirovým opatřením, se ihned po obnovení provozu budou muset zařídit podle nových pravidel. Hlasitá hudební produkce musí být ukončena do 22 hodin, a zavírat se musí od pondělí do čtvrtka ve stejný čas. V pátek a o víkendu může být otevírací doba prodloužena až do půlnoci. Začátek provozní doby je pak stanoven každý den v týdnu na osmou hodinu.

Ve městě se momentálně regulace týká pěti lokalit, kde je provozní doba podniků omezena. Dvě se nacházejí v centru města, dvě v Kročehlavech a jedna v Rozdělově.

Autor: (fa)