ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Sportovní areály loni dokončily několik investic a odstartovaly transformaci webových stránek

Středa, 6. ledna 2021 07:10

Ačkoli se při zpětném pohledu bude rok 2020 hodnotit negativně, Sportovní areály města Kladna dokázaly spoustu pozitivního, ať už to byly úspěšně zrealizované investiční akce, důkladná údržba, k níž vedoucí středisek donutily povinné odstávky, nebo odstartování nového konceptu webových stránek, na jejichž vylepšení se bude pracovat i letos.

Sportovní areály loni dokončily několik investic a odstartovaly transformaci webových stránek (Foto: Archiv SAMK)

„Jsem rád, že jsme rok 2020 nejenže přečkali, ale dokázali jsme dotáhnout do konce i několik důležitých investic, na které chceme pochopitelně v budoucnu navazovat. Velký dík za to patří našim zaměstnancům. Děkujeme ale také Vám, návštěvníkům našich sportovišť, za přízeň, kterou nám projevujete. Doufejme, že nás společně čekají lepší časy,“ vzkazuje jednatel SAMK Jiří Chvojka, jehož tým měl i přes všechna omezení, která uplynulý rok přinesl, pořádně napilno.

Co vše se na kladenských sportovištích v roce 2020 událo, se dozvíte na nových webových stránkách Sportovních areálů města Kladna. Společnost je uvedla do testovacího provozu loni v červnu. Web se oblékl do moderního kabátu a nabízí nové uživatelsky přívětivé prvky. Je přehlednější a interaktivnější. Jednou z jeho předností je kalendář akcí, kde návštěvníci snadno najdou potřebné informace o sportovních či kulturních událostech. Přibyla také záložka E-magazín, a právě pod ní vycházejí aktuální texty o kladenských sportovištích a akcích na nich pořádaných.

V letošním roce bude transformace webových stránek pokračovat, a to nejen dalším rozšířením obsahu domény www.samk.cz, ale i komplexní modernizací a rozšířením funkčnosti webových stránek Sport Hotelu Sletiště, restaurace Sleťák, Aquaparku Kladno či projektu Kladno seniorům.

Pozadu pochopitelně nezůstane ani údržba a zvelebování jednotlivých sportovišť, zde se však bude situace odvíjet od rozpočtu, který dosud nemá finální podobu. „Sportovní areály budeme nadále rozvíjet, aby sloužily dětem, rekreačním sportovcům, ale i profesionálům. Máme do budoucna připraveno několik investic, některé z nich už na příští rok. Krom rekonstrukce zimního stadionu hodláme začít i s opravami sousedního fotbalového areálu – v příštím roce by to měl být umělý trávník a další práce,“ říká Jiří Chvojka a s nadějí hledí do budoucna.

„Pro Sportovní areály je nesmírně důležité, že mají v zádech město, jehož vedení to se sportem myslí opravdu vážně. Proto můžeme směle hledět i do dalších let, v nichž nás čekají nové výzvy. Pozornost si jistě zaslouží Aquapark, kde je potřeba postupně obnovit všechny prostory a zázemí, včetně modernizace atrakcí, kterou už jsme započali. Abychom ulevili plaveckému bazénu, uvažujeme o výstavbě nového padesátimetrového, který by využily zejména sportovní kluby. Ulevilo by se tím bazénu v Aquaparku, který je přetížen,“ vysvětluje Chvojka a dodává: „Jsem také velkým příznivcem projektu Saunového světa a výstavby nové sportovní haly, pro niž jsme vytipovali několik lokalit. Věřím, že s podporou města se plány brzo stanou skutečností.“

Zdroj: SAMK
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše