Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

K Rytířům se připojil Rostislav Marosz, útok posiluje i navrátilec Machač

Úterý, 5. ledna 2021 07:00

Rytířskou ofenzívu posilují po vánočním volnu hned dva zkušenostmi ostřílení útočníci. Po konci hostování ve Vítkovicích se k A-týmu připojil Rostislav Marosz. Do Kladna se navíc vrací útočník Patrik Machač, který hrál od začátku letošního ročníku ve Vsetíně.

K Rytířům se připojil Rostislav Marosz, útok posiluje i navrátilec Machač (Foto: Zdroj Rytíři Kladno)

Za námi je dvacetidenní „vánoční“ pauza mezi zápasy, před námi dvacet zápasů základní části. Ten další odehrají kladenští Rytíři ve středu 6. ledna v Kolíně, a to se dvěma posilami do útoku. Tou první je Rostislav Marosz, jehož příchod byl avizován na začátku sezony.

Pravoruký útočník strávil úvod letošního ročníku v extraligových Vítkovicích, odkud přichází s vizitkou druhého nejproduktivnějšího hráče týmu a také druhého nejlepšího střelce (sedm gólů za 25 utkání). Lepší byl v obou ohledech jen Dominik Lakatoš. „Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy,“ uvedl Marosz po svém podpisu smlouvy s Kladnem na začátku sezony.

Marosz si za Rytíře v této sezoně už jednou zahrál. Bylo to v rámci střídavého startu 30. září v Porubě, kde Kladnu pomohl nejen skvělým výkonem, ale i jednou brankou k zisku bodu.

Nejen Marosz, ale i Machač

Na Kladno se vrací po devíti měsících také útočník Patrik Machač. Ten po sestupu s Rytíři zkoušel setrvat v extralize a přestoupil do Karlových Varů. Tam však dorazily i posily ze zámoří a kvůli velké konkurenci to nakonec Machačovi nevyšlo. Přesunul se tak na opačný konec republiky a hrál za Vsetín. Potřetí tak letos mění dres, a to opět za ten s Rytířem na hrudi. „Těším se, až si tu zase zahraju, přeci jen se vracím domů. Řekl bych, že je tu velice silný tým a šance na postup jsou veliké,“ věří Machač.

Doudera a Barinka pokračovat nebudou

Jak už bylo dříve avizováno, obránce Michal Barinka za Rytíře nadále nastupovat nebude. Rozhodl o tom jeho konec angažmá ve Vítkovicích a následný přesun do Brna, po kterém možnost střídavých startů již není platná. To samé teď platí i u zadáka Lukáše Doudery, který ukončil smlouvu v Litvínově a zamířil na zkoušku do Vítkovic.

A šťastná zpráva na závěr…

Prvním příspěvkem Rytířů na sociálních sítích v roce 2021 byla pár desítek minut po půlnoci fotka útočníka Marka Račuka z porodnice. Třetímu nejproduktivnějšímu hráči kladenského mužstva se v časných ranních hodinách prvního dne nového roku narodila dcera Vivien.

Zdroj: Rytíři Kladno