Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V pondělí se v Kladně začne očkovat proti koronaviru

Pondělí, 4. ledna 2021 07:30

Očkování proti nemoci COVID-19 odstartovalo ve Středočeském kraji na Silvestra v benešovské nemocnici. V neděli se přidal Kolín a už v pondělí by se mělo začít očkovat v Kladně, Příbrami a Mladé Boleslavi.

V pondělí se v Kladně začne očkovat proti koronaviru (Ilustrační foto: KL)

Prvních 975 očkovacích dávek dorazilo do Středočeského kraje ve středu odpoledne. Hned druhý den, tedy na Silvestra, se v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově začala vakcína aplikovat zdravotníkům. „První vakcíny budou aplikovány zdravotníkům z ARO, příjmu covidových pacientů a zdravotníkům záchranné služby přímo v benešovské nemocnici. V dalších dnech pak bude vakcinace zahájena i v dalších oblastních nemocnicích,“ prozradila středočeská hejtmanka Petra Pecková, která byla sama přítomna při zahájení očkování v kraji.

V novém roce se k Benešovu postupně přidají další města. Už v pátek si vyzvedli očkovací dávky zaměstnanci kolínské nemocnice, kteří začali s vakcinací v sobotu. V pondělí by se pak měly připojit nemocnice z Kladna, Příbrami a Mladé Boleslavi. Se zvyšujícími se počty dostupných vakcín by se postupně měla aktivovat i další očkovací místa v každém okresním městě.

Středočeský kraj v souvislosti s očekávanými pravidelnými dodávkami vakcín od ledna příštího roku připravuje také manuál, který zajistí organizaci očkování na celém území regionu v souladu s národní strategií.

Autor: (fa)