Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Růžovém poli by mělo vyrůst 800 nových bytů

Pondělí, 4. ledna 2021 07:00

Zastupitelé města Kladna schválili zahájení procesu úřední přípravy stavby, v rámci níž by měly v lokalitě Růžové pole vyrůst nové domy s celkem 800 byty. Výstavba by měla začít za několik let, do města by díky ní mohlo přibýt přibližně 2500 obyvatel.

Na Růžovém poli by mělo vyrůst 800 nových bytů (Foto: KL)

Zastupitelé už v rámci plánované výstavby schválili zahájení procesu úřední přípravy stavby včetně změny územního plánu. Využití územní rezervy pro zástavbu však musí ještě posvětit další úřady včetně hejtmanství. Pokud plán projde, výstavba by měla započít za několik let. Už příští rok by ve stejné lokalitě měl začít vznikat hypermarket Globus, jehož stavbu schválila koalice v roce 2018.

Proti plánu výstavby nových domů na Růžovém poli se však staví opozice. Ta argumentuje nedostatečnou infrastrukturou v oblasti a jako vhodnější jmenuje například lokalitu Za nádražím. Kritiky se dočkala rovněž smlouva mezi developerem a městem, v níž podle opozice chybí vymahatelnost příslibů developera, který slíbil například vybudování školky. Město by v rámci spolupráce mělo zároveň získat pozemek se zelení v hodnotě několika milionů korun.

Autor: (fa)