Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nový depozitář vědecké knihovny v Kladně je pomalu dokončen

Čtvrtek, 31. prosince 2020 07:10

Stavba centrálního depozitáře Středočeské vědecké knihovny v Kladně jde do finále. Její zaměstnanci připravují přesun knih a moderní budova za 119 milionů korun by měla plně sloužit již od začátku příštího roku.

Nový depozitář vědecké knihovny v Kladně je pomalu dokončen (Foto: KL)

Do centrálního depozitáře v Divadelní ulici bude přesunuto kolem 800 tisíc svazků, z toho 400 tisíc přicestuje z pronajatých prostorů po Kladně a dalších lokalitách. Svazky dostanou nově konečně odpovídající péči, jakou si zaslouží a knihovna ušetří ročně statisíce korun za pronájmy.

Třípatrová budova s obrovskou kapacitou, která musí být rezervou pro knihy a další materiály následujících nejméně dvacet let, poskytne zázemí též zaměstnancům knihovny v sedmi pracovnách. Supermoderní budova je vybavená vzduchotechnikou a elektronickým klíčem. Nemůže stát, že by někam zatékalo nebo byly knihy zatuchlé. Dokonce i žaluzie budou řízené elektronicky podle denního svitu.

Kromě knih, bude v depozitáři působit i digitalizační linka. V té se budou do elektronické podoby převádět veškeré vzácné tisky, dobové kroniky a další materiály, které není možné čtenářům zapůjčovat, aby se nepoškodily. Prostory pro uskladnění zde najdou i zvukové nosiče.

Autor: (mv)