Orli začali v Praze výborně, nakonec ale berou jen bod

Úterý, 29. prosince 2020 15:50

Kladenští volejbalisté se do extraligového kolotoče vrátili po vánočních svátcích opět v úterý, kdy už krátce po poledni nastoupili na palubovku pražských Lvů. Orli vstoupili do zápasu výborně a první set urvali po přesvědčivém výkonu, ve zbytku utkání už se ale hrálo vyrovnaně a rozhodovat musela až pátá sada. V ní Kladeňáci padli, a do tabulky si tak připsali jen jeden bod.

(Ilustrační foto: KL)

Vstup Kladenských do zápasu stál skutečně za to. Orli sice zkazili hned první dvě svá podání, jinak ale hráli dominantně a za chvíli vedli už 10:2, na čemž měl obří podíl skvěle podávající Filip Křesťan. Orli pak svůj náskok navýšili až na třináctibodový a pohodlně si dokráčeli pro vítězství 25:16.

A výborné tempo z první sady si Kladeňáci přenesli i do druhého setu. Postupně si vytvořili až šestibodový trhák 6:12. Odepisovat domácí by v tu chvíli ale určitě nebylo správné! Hosté sice vedli až do stavu 22:21, pak ale ukázali svoji sílu favorizovaní Lvi a otočili až na konečných 25:23, čímž srovnali vývoj zápasu.

Ve třetí sadě se už hrála daleko vyrovnanější partie a Kladeňáci si bodovou sérii správně načasovali až na samotný závěr, kdy odskočili až do vítězného stavu 25:21. Jenže čtvrtý set ovládli jasně domácí! Celou dobu vedli, svůj náskok navyšovali a nakonec vyhráli rozdílem dvanácti bodů 25:13! Ve zkrácené hře pak Lvi pokračovali v dobrém výkonu a bonusový bod uzmuli za vítězství 15:10.

Kladeňáci, kteří nastoupili k zápasu bez Ondřeje Fortuníka, kterého trápí koleno, tak zapsali jeden bod a v tabulce se posunuli na desátou příčku. Další duel odehrají už ve středu, kdy na své palubovce od 16 hodin přivítají opět pražské Lvy! Po prvním vzájemném zápasu se dá čekat hodně vyrovnaná a vypjatá odveta!

VK Lvi Praha – Kladno volejbal cz 3:2

Sety: 16:25, 25:23, 21:25, 25:13, 15:10.