Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Covid oddělení ve slánské nemocnici je opět plné, ředitel volá po proočkování

Úterý, 29. prosince 2020 07:00

Podle očekávání čelí Nemocnice Slaný v posledních dnech výraznému nárůstu počtu hospitalizovaných s nemocí Covid-19 a původní oddělení, vyčleněné pro tyto pacienty, je už zcela zaplněno. V pondělí proto došlo k znovuotevření druhého oddělení pro pacienty s koronavirem.

Slánská nemocnice má naplněnou kapacitu Covid oddělení, otevírá další (Foto: KL)

„Doufali jsme, že prudký nárůst pacientů přijatých pro Covid-19 zaznamenáme až po Novém roce, ale bohužel tato situace nastala již nyní. Naše Covid oddělení, před Vánocemi zredukované na 29 lůžek interny A, se během posledních dvou dnů zcela zaplnilo. Od pondělí 28. prosince jsme proto byli nuceni přistoupit ke kroku, který si nikdo nepřál. Na lůžkách ortopedie a chirurgické JIP jsme znovu otevřeli oddělení Covid 2,“ uvedl ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

„Jsem rád, že měl personál alespoň pár dnů na oddech, a mrzí mě, že se místo vytouženého návratu k normálu rozjíždí další kolo. Je stále jasnější, a snad to konečně pochopí i ti, kteří se tomu dosud bránili, že bez plošného proočkování se z tohoto marasmu nevyhrabeme. Neumím si představit chod nemocnice a státu v covidovém režimu další rok nebo dva. Vy, kteří očkování odmítáte, takovou fantazii snad máte?“ dodal ředitel Votoček.

Autor: (red)