Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Ve Stochově vzniklo nové P+R parkoviště

Pondělí, 28. prosince 2020 07:00

Město Stochov se dlouhodobě potýkalo s problémovým stáním vozů v lokalitě Slovanka. Díky nově vzniklému parkovišti je problém vyřešen. Plochu budou moci využívat i cyklisté, kteří na místě najdou cykloboxy s inteligentním systémem zamykání.

Ve Stochově vzniklo nové P+R parkoviště (Foto: KL)

Parkoviště vzniklo v blízkosti nedávno nově opraveného kruhového objezdu, kdy jeho tepny vedou směrem Tuchlovice, Lány, Nové Strašecí a Kačice. Bylo osazeno novým veřejným osvětlením, lavičkami k odpočinku a na místě proběhla i výsadba doprovodné zeleně. Kapacita je 34 parkovacích stání, z toho jsou dvě určena pro invalidy. Cyklisté pak své bicykly zaparkují až do 12 boxů s inteligentním systémem zamykání.   

„Řešená plocha je koncipována tak, aby zde docházelo k maximálnímu záchytu dešťových vod a jejich následnému zasakování. Celkové náklady projektu činí přibližně čtyři miliony korun. Po domluvě s Odborem dopravy Magistrátu města Kladna dojde v přilehlých ulicích v nejbližší možné době k úpravě dopravního značení, a to tak, aby již nedocházelo k obsazování ulic a znemožnění průjezdnosti dané lokality ze strany přijíždějících a přes den odstavovaných vozidel z okolních obcí a měst,“ uvedl pro Kladenské listy starosta Stochova Roman Foršt.

Autor: (mv)