ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Zoopark Zájezd získal finanční podporu od okolních obcí

Středa, 23. prosince 2020 07:30

Od začátku koronavirové krize podpořily okolní obce Zoopark Zájezd částkou převyšující 250 000 korun. Starostové vnímají činnost soukromé zoo jako přínos především z hlediska mimoškolního vzdělávání o ochraně přírody a životního prostředí a prostor pro trávení volného času pro rodiny s dětmi.

Zoopark Zájezd získal finanční podporu od okolních obcí (Foto: KL)

„Podporujeme aktivity dětí, které se konají venku. V dnešní době stále více dětí tráví svůj čas u počítačů, chceme jim dát důvod trávit čas mimo domov a dosah moderních technologií. Rovněž bychom byli rádi, aby děti znaly různá zvířata, která nemají v dnešní době jak jinak poznat. Výhodou Zooparku Zájezd je jeho dobrá vzdálenost od naší obce, a tudíž pro děti a jejich rodiče jednoduše dostupné. Nechtěli bychom, aby Zoopark Zájezd musel ukončit svoji činnost,“ říká ke schválenému finančnímu příspěvku Petra Vagenknechtová, starostka obce Stehelčeves, která přislíbila celkovou finanční podporu 100 000 korun. Díky příspěvku od Stehelčevsi může zoo v příštím roce vybudovat zamýšlený altán informující návštěvníky o ohrožených druzích zvířat a jejich ochraně.

Velké Přílepy darovaly Zooparku Zájezd 50 000 korun a jejich starostka Věra Čermáková rozhodnutí o podpoře odůvodnila slovy: „V zoologické zahradě nemohou majitelé a ošetřovatelé otočit klíčem a čekat na dobu, až bude lépe. Zvířata potřebují nakrmit každý den a mají stále stejné požadavky na péči. V zařízeních takového typu pracují pouze nadšenci vedení láskou ke zvířatům a přírodě vůbec. To by měla společnost, považující se za vyspělou, podporovat. Oceňujeme edukativní význam zooparku. Počet výletů rodin do těchto prostor by měl mnohonásobně převýšit počet oblíbených výletů do nákupních center.“

Mezi prvními, kteří Zoopark Zájezd podpořili, bylo i Tursko. To přispělo částkou 20 000 korun na transparentní účet. „Velice oceňujeme přínos Zooparku Zájezd v oblasti environmentální výchovy, zprostředkovaný zkušenými průvodci, kterého se již několikrát zúčastnila naše mateřská škola. Zároveň vzhledem k tomu, že se nachází v blízkosti naší obce, nabízí tak volnočasovou aktivitu pro naše rodiče s dětmi. A i když je tato zoo malá, je velice útulná a personál milý a ochotný,“ dodává starosta Turska Václav Vlk.

Další obce, které v letošním roce podpořily Zoopark Zájezd finančním příspěvkem na provoz, jsou Zákolany, Číčovice, Buštěhrad, Lidice, Brandýsek, Statenice, Hostivice, Podlešín, Slaný, Kralupy nad Vltavou a Holubice-Kozinec.

Příspěvky od obcí pomohou pokrýt náklady na krmení pro zvířata na přibližně tři týdny. „Je to samozřejmě částečná náhrada toho, o co jsme díky vládním nařízením přišli. Nicméně taková pomoc je pro nás velkou vzpruhou i po psychické stránce. Vědět, že naše práce má smysl a nejsme na to úplně sami, je velice povzbuzující. Další podpora nám přichází od našich stálých návštěvníků, ale i od úplně cizích lidí, kteří si uvědomují, jak špatně na tom v současnosti jsme. Všem patří ohromný dík,“ uvedl pro Kladenské listy Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.

Autor: (red) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše