Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští volejbalisté vzdorovali lídrovi, na body však nedosáhli

Neděle, 20. prosince 2020 09:00

Volejbalisté Kladna měli na tento víkend nejtěžší možný program. V pátek doma přivítali silné Karlovarsko a v sobotu vyrazili na půdu lídra soutěže do Českých Budějovic! A zatímco v pátek zapsali orli jasnou porážku, v sobotu Jihostroji statečně vzdorovali a prohráli až po boji 1:3 na sety, přičemž k zisku alespoň bodu neměli daleko.

Ilustrační foto: KL

V pátek na domácí palubovce to byla paradoxně daleko jednoznačnější záležitost. Kladeňáci na Karlovarsko jasně nestačili a prohráli 0:3 na sety, přičemž bodové rozdíly byly deset a dvakrát sedm bodů. V sobotu v Českých Budějovicích to vypadalo zpočátku na podobný příběh, Kladeňáci se ale po první sadě zvedli a se soupeřem odehráli vcelku vyrovnanou partii.

První set měl ale úplně jednoznačný průběh. Kladeňáci jako by ještě byli hlavami v pátečním zápase a bleskově ztráceli o osm bodů už 8:16. Ve zbytku sady Jihostroj svoje vedení ještě navýšil a vyhrál přesvědčivě 25:14.

Kdo by ale Kladno odepisoval, ten by udělal velikou chybu! Už v úvodu druhého setu se orli dostali do vedení a až do stavu 14:14 byli v trháku. Jihočeši pak ovšem zkušeně odskočili a došli si pro vítězství 25:22.

Třetí sadu už si ale hosté vzít nenechali! Od úvodu v ní vedli a když za stavu 23:19 vedli už o čtyři body, vypadalo to s nimi hodně slibně. Orli už tuto pozici dokázali využít a díky výhře 25:22 zdramatizovali zápas a mohli zabojovat o alespoň jeden bod.

Do čtvrtého setu ale vstoupili domácí opět dominantě a rychle vedli o pět míčů. Kladno sice ještě vyrovnalo na 13:13 a v závěru dotahovalo, přesto už utkání nedokázalo protáhnout. České Budějovice uzmuly sadu 25:22 a mohly slavit další tříbodový zisk.

Kladeňáci tak jsou s jedenácti body ze třinácti zápasů na předposlední příčce. Tuto pozici se pokusí vylepšit v posledním dvojzápase roku, který odehrají nezvykle přespříští úterý a středu. Nejprve se střetnou s pražskými Lvy na půdě soupeře a vzápětí přivítají stejného soka na vlastní palubovce.

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1

Sety: 25:14, 25:22, 22:25, 25:22. Esa: 6:3. Bloky: 12:7.

VK Jihostroj České Budějovice: Schouten (22), Michálek (8), Ondrovič (9), De Amo (5), Todua (9), Stoilovic (12), libero Kryštof. Střídali Mach (0), Piskáček (0), Rejlek (1) a Zmrhal (0).

Kladno volejbal cz: Palgut (4), Křesťan (19), Zajíček (6), Kraffer (9), Hýský (14) Kyjanica (10), libero Kunc. Střídal J. Mikulenka (0).  

Autor: (fa)