Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

PES se vrátil do stupně 4, Kanonýři zase musí trénovat jen distančně 

Neděle, 20. prosince 2020 10:00

Po dvou týdnech se znovu zavřely tělocvičny a i kolektivní sportování venku je omezené. Reagovat tak musí rovněž Kanonýři. S přechodem do 4. stupně protiepidemického systému PES musí výrazně omezit svou tréninkovou činnost.

PES se vrátil do stupně 4, Kanonýři zase musí trénovat jen distančně  (Ilustrační foto: KL)

Od pátku 18. prosince je znovu po dvou týdnech zakázáno sportování ve vnitřních prostorech a výrazně omezeno také to venkovní. Proto se Kanonýři opět vrací k on-line tréninkům a svému úspěšnému projektu #trenujchytre.

„Plně respektujeme vládní nařízení, a tak musíme znovu trénovat jen distančně. Nicméně jsem rád, že jsme alespoň na dva týdny společné tréninky obnovili, protože ne všechny sportovní kluby k tomu přistoupily tak aktivně jako my. U nás platí, že když to jen trochu jde, sportujeme společně,“ říká předseda oddílu Zdeněk Jirák.

Šéftrenéři tak budou skrz členskou sekci kontaktovat jednotlivé Kanonýry a jejich rodiče, aby jim sdělili konkrétní informace a časy on-line tréninků. Je v plánu cvičit i přes vánoční svátky a trenéři chtějí udělat také virtuální besídky, aby si s dětmi vyměnili vzájemné zážitky z Vánoc a udrželi sociální kontakt.

„V tomto období nechceme na děti tlačit jen ryze sportovně. Tu sportovní stránku zase přidáme v lednu. Předchozí fáze on-line tréninků i projektu #trenujchytre byla co do počtu účastníků úspěšná a byl bych rád, kdyby se nám úroveň zapojení podařilo zachovat. Nicméně cítím, že to musíme trochu oživit, přidat motivační program, abychom děti v této složité době u sportu udrželi. Na tom budeme přes Vánoce se šéftrenéry pracovat,“ míní sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera.

S novým stupněm PSA zároveň padá šance, že by Kanonýři ještě v letošním kalendářním roce sehráli ligový zápas. Ovšem oficiální restart soutěže je stále stanoven na 9. ledna 2021.

Zdroj: Kanonýři Kladno