Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Škola v Buštěhradu se stala útokem zloděje

Pondělí, 14. prosince 2020 07:20

Minulý týden se stala základní škola v Buštěhradu obětí nenechavce. Ten si v ní nakradl věci za více než sto tisíc korun. Policie nyní hledá svědky. Pachateli hrozí až osmiletý trest za mřížemi.

Škola v Buštěhradu se stala útokem zloděje (Foto: KL)

Zatím neznámý pachatel v době od 17:00 hodin 9. prosince do 8:30 hodin 10. prosince nezjištěným způsobem vnikl na pozemek školy, kde následně vypáčil suterénní okno od kotelny a odcizil jednu krabici s hřeby a nastřelovacími patronami, plynové topení s plynovou bombou a kabely. Dále ze střechy odnesl tři vodováhy, tři kladiva, jednu krabici s vrtáky, jednu s frézkami, s bity a jednu krabici se šroubky. To mu zřejmě nestačilo a násilně se vloupal i do pracovní buňky, ze které však nic neodcizil. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 100 tisíc korun.

Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže a jelikož se ho pachatel dopustil za nouzového stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí školy v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)