Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Lapka vykradl v Kladně dům, policie hledá svědky

Středa, 9. prosince 2020 07:30

Kladenští policie se v současné době zabývají případem vykradeného rodinného domu, ze kterého si zloděj odnesl věci za padesát tisíc. Kriminalisté nyní hledají svědky události a pachateli v případě zadržení hrozí až osmiletý trest.

Lapka vykradl v Kladně dům, policie hledá svědky (Ilustrační foto: KL)

Policisté z Kladna v těchto dnech šetří případ krádeže, ke které došlo v noci 4. prosince. Neznámý pachatel násilně překonal dveře na pozemek u rodinného domu v Bendlově ulici a následně, také za použití násilí, vnikl do nemovitosti, ze které odcizil obrazy a sádrovou svastiku, čímž způsobil majiteli škodu ve výši 50 000 korun.

Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže a jelikož se ho pachatel dopustil v nouzovém stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí domu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)