Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně byl vykraden rodinný dům, policie hledá svědky

Pondělí, 7. prosince 2020 07:20

Začátkem tohoto měsíce přijali kladenští policisté na své tísňové lince oznámení od majitele nemovitosti s tím, že se do ní někdo vloupal a odnesl si věci za pětatřicet tisícovek. Policie nyní hledá svědky z řad veřejnosti.

V Kladně byl vykraden rodinný dům, policie hledá svědky (Ilustrační foto: KL)

K vloupání do neobydleného rodinného domu došlo mezi 28. listopadem a 2. prosincem. Dům, který se stal útokem zloděje, se nachází v ulici Generála Eliáše v Kladně-Dubí.

„Zloděj vylezl po žebříku do prvního patra, kde vyháčkoval pootevřené okno a následně z nemovitosti odnesl LED televizor a obrazy. Z půdy pak zmizely dva snowboardy. Škoda byla vyčíslena na 35 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže a jelikož se ho pachatel dopustil za nouzového stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili v okolí rodinného domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-venkov nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Autor: (red)