Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli nenavázali na páteční výhru, v Brně prohráli po třech setech

Neděle, 6. prosince 2020 09:00

Kladenští volejbalisté nedokázali navázat na výborný výkon z domácí palubovky, v Brně neuhráli ani set a prohráli 0:3. Domácí tým měl po téměř celý zápas převahu a připsal si všechny body. Další duel by měli Kladeňáci odehrát příští pátek v Liberci.

Orli nenavázali na páteční výhru, v Brně prohráli po třech setech (Ilustrační foto: KL)

Oproti pátečnímu utkání proti Beskydům to byl v sobotu v Brně poněkud jiný příběh. Kladno, které doma dominovalo na podání, uhrálo pouhá tři esa a na bloku přidalo dalších osm bodů. Nejvíce míčů uhrál pro své barvy Filip Křesťan, který sesbíral stejně jako Tomáš Hýský dvanáct bodů.

Kladnu se ale zápas nedařil od samého začátku. Brňané odskočili hned v úvodu duelu do čtyřbodového trháku, který si drželi prakticky po celou první sadu. Tu nakonec vyhráli s přehledem 25:20. Orli dokázali svého soupeře potrápit až v dalším setu. Ze stavu 6:8 parádně otočili až na 13:8, o svůj náskok ale rychle přišli a to je zlomilo. Brno si dokráčelo pro výhru 25:22.

Kladeňáci se ale nevzdali a ve třetí sadě chtěli navázat na dobrou pasáž ze druhého setu. Od úvodu tedy vedli a vytvořili si velmi slušný náskok. Několikrát měli k dobru čtyři míče a vedli už 17:13. Jenže pak přišla bodová série domácích, kteří srovnali a dokonce šli i do vedení. Brňané takto uhráli z deseti míčů v řadě hned neuvěřitelných devět bodů! Nakonec si tak došli pro další výhru 25:22 a mohli slavit zisk tří bodů.

Orli tedy nedokázali napodobit výborný výkon z domácí půdy, kde porazili Beskydy 3:1 na sety, a v tabulce extraligy jsou s osmi body desátí. Další duely odehrají příští víkend – v pátek jedou do Liberce a v sobotu doma přivítají Zlín.

Volejbal Brno – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:20, 25:22, 25:22. Esa: 6:3. Bloky: 11:8.

Volejbal Brno: Hrazdira (11), Janečka (4), Provazník (2), Licek (13), Římal (15), Pražák (7), libero Lžičař. Střídali Klajmon (1) a Čeketa (2).

Kladno volejbal cz: Křesťan (12), Zajíček (4), Kraffer (5), Hýský (12), Fortuník (3), Kyjanica (3), libero Kunc. Střídali Palgut (0), V. Mikulenka (0) a J. Mikulenka (2).

Autor: (fa)