SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři v Sokolově třikrát smazali ztrátu a po úspěšných nájezdech berou dva body

Sobota, 5. prosince 2020 19:55

Rytíři těžký zápas v Sokolově zvládli a za výhru 4:3 po samostatných nájezdech zapsali dva body! Kladno na ledě soupeře třikrát stahovalo ztrátu, pokaždé ale odpovědělo. Postupně se prosadili Jakub Hajný, Marek Račuk a Antonín Melka. Rozhodující nájezd pak krásně proměnil Matyáš Filip. Kladeňáci tak zůstávají po vynucené přestávce dál neporažení!
Rytíři v Sokolově třikrát smazali ztrátu a po úspěšných nájezdech berou dva body (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Kladno začalo na západě Čech hodně aktivně a už po dvou minutách hry mohlo jít do vedení. Adam Kubík dostal puk před brankoviště a Oldřich Cichoň vytáhl velmi dobrý zákrok. A mladý domácí gólman pokračoval ve skvělém výkonu i dál. V šesté minutě dokázal zlikvidovat samostatný únik Antonína Melky, který se snažil umístit puk mezi jeho betony. Baník mohl poprvé odskočit do vedení po ubráněném oslabení. Marek Račuk ztratil v útočném pásmu puk a domácí vyrazili do přečíslení, které však nevyřešili vůbec dobře. Z vlastní chyby se ale Sokolovští poučili. V dalším oslabení ujížděli opět ve dvou na jednoho a Patrik Kadeřávek otevřel přesnou ranou skóre – 1:0. Kladeňáci vzápětí nevyužili ani přesilovku pět na tři, dlouho je to mrzet ovšem nemuselo. Krátce po vypršení trestů dostal puk před branku Jakub Hajný, který už dokázal procpat kotouč do sítě – 1:1.

V úvodu druhého dějství si ale domácí vzali vedení zpět! Jiří Ticháček odehrál puk zpoza branky špatně, Jakub Vrána se dostal k zakončení mezi kruhy a nikým neatakován zamířil přesně – 2:1. Ve dvou velikých šancích posléze na druhé straně neuspěl Tomáš Guman, Rytíři ale stejně dokázali vyrovnat. Po střele Zacha Frye poskakoval kotouč v pokutovém území a Marek Račuk ho nadvakrát dorazil do brány – 2:2. Jenže blíže k dalšímu gólu měl ve zbytku třetiny opět domácí Baník. Sokolovští měli tlak, několikrát nebezpečně zakončili, překonat Košarišťana ale nedokázali.

Na začátku třetího dějství si šli za vítězstvím daleko více hosté, nutno však podotknout, že neúspěšně. Tomáš Pitule neuspěl z bezprostřední blízkosti a jeho jmenovec Plekanec zakrátko neuspěl ani v úniku. Z nenápadné akce tak šel do vedení opět Sokolov! Tomáš Rohan vrátil puk zpoza brány před brankoviště a od Pituleho brusle se kotouč odrazil až do sítě – 3:2. Rytíři však i tentokrát našli odpověď! Tomáš Plekanec zavezl puk do pásma, hodil ho od ohně před brankou a Antonín Melka srovnal – 3:3. Na konci základní hrací doby ale Kladno pohrdlo obrovskou šancí na tříbodové vítězství. Hosté měli k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, jenže nic nebezpečné si nevytvořili.

Dojít tak muselo až na prodloužení. V něm předvedl svoje zrychlení Marek Račuk, který se prodral do úniku, v němž byl faulován. Kladenská šedesát devítka se tak postavila k nařízenému trestnému střílení, zasáhla však jen připravenou vyrážečku brankáře Cichoně. Jelikož domácí poté nevyužili početní výhodu a v úniku neuspěl ani Zach Frye, musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Ty odstartoval úspěšným pokusem Adam Kubík a když domácí Jakub Vrána srovnal, rozhodl o kladenském vítězství Matyáš Filip – 3:4.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
6:5 0:0 1:0 0

Branky a nahrávky: 12. Kadeřávek, 22. Vrána (Jiskra, Zeman), 47. Rohan (Kropáček) – 15. Hajný (Šapovaliv, Jelínek), 27. Račuk (Pitule), 51. Melka (Plekanec, Zacharčuk), rozh. náj. Filip. Vyloučení: 6:5 + Frye (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav

Sokolov: Cichoň – Zeman, Kadeřávek, Houdek, Sýkora, Klejna, Rulík, Klodner – Kadlec, Kverka, Šik – Prymula, Vildumetz, Osmík – Švec, Rohan, Kropáček – Jiskra, Vrána, Konečný.

Kladno: Košarišťan – Frye, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Sorokin, Ticháček, Štochl – Guman, Plekanec, Melka – Račuk, Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Kubík – Šapovaliv, Jelínek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. krimi

  Kladenští strážníci hlídají Bažantnici před pytláky a chrání majetek

 2. pozvánka

  Zoopark Zájezd navštíví v sobotu pohádkové bytosti

 3. pozvánka

  Den zdraví v kladenské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek

 4. zprávy

  Studenti kladenské zdrávky se podívali do německého plastinária v Gubenu

 5. foto

  Budova kladenského gymnázia je opáskovaná, řidiči přeparkujte si, chodci pozor

 6. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 7. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 8. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 9. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 10. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 11. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 12. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 13. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 14. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 16. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 17. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 18. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 19. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 20. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem