ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Rytíři v Sokolově třikrát smazali ztrátu a po úspěšných nájezdech berou dva body

Sobota, 5. prosince 2020 19:55

Rytíři těžký zápas v Sokolově zvládli a za výhru 4:3 po samostatných nájezdech zapsali dva body! Kladno na ledě soupeře třikrát stahovalo ztrátu, pokaždé ale odpovědělo. Postupně se prosadili Jakub Hajný, Marek Račuk a Antonín Melka. Rozhodující nájezd pak krásně proměnil Matyáš Filip. Kladeňáci tak zůstávají po vynucené přestávce dál neporažení!
Rytíři v Sokolově třikrát smazali ztrátu a po úspěšných nájezdech berou dva body (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Kladno začalo na západě Čech hodně aktivně a už po dvou minutách hry mohlo jít do vedení. Adam Kubík dostal puk před brankoviště a Oldřich Cichoň vytáhl velmi dobrý zákrok. A mladý domácí gólman pokračoval ve skvělém výkonu i dál. V šesté minutě dokázal zlikvidovat samostatný únik Antonína Melky, který se snažil umístit puk mezi jeho betony. Baník mohl poprvé odskočit do vedení po ubráněném oslabení. Marek Račuk ztratil v útočném pásmu puk a domácí vyrazili do přečíslení, které však nevyřešili vůbec dobře. Z vlastní chyby se ale Sokolovští poučili. V dalším oslabení ujížděli opět ve dvou na jednoho a Patrik Kadeřávek otevřel přesnou ranou skóre – 1:0. Kladeňáci vzápětí nevyužili ani přesilovku pět na tři, dlouho je to mrzet ovšem nemuselo. Krátce po vypršení trestů dostal puk před branku Jakub Hajný, který už dokázal procpat kotouč do sítě – 1:1.

V úvodu druhého dějství si ale domácí vzali vedení zpět! Jiří Ticháček odehrál puk zpoza branky špatně, Jakub Vrána se dostal k zakončení mezi kruhy a nikým neatakován zamířil přesně – 2:1. Ve dvou velikých šancích posléze na druhé straně neuspěl Tomáš Guman, Rytíři ale stejně dokázali vyrovnat. Po střele Zacha Frye poskakoval kotouč v pokutovém území a Marek Račuk ho nadvakrát dorazil do brány – 2:2. Jenže blíže k dalšímu gólu měl ve zbytku třetiny opět domácí Baník. Sokolovští měli tlak, několikrát nebezpečně zakončili, překonat Košarišťana ale nedokázali.

Na začátku třetího dějství si šli za vítězstvím daleko více hosté, nutno však podotknout, že neúspěšně. Tomáš Pitule neuspěl z bezprostřední blízkosti a jeho jmenovec Plekanec zakrátko neuspěl ani v úniku. Z nenápadné akce tak šel do vedení opět Sokolov! Tomáš Rohan vrátil puk zpoza brány před brankoviště a od Pituleho brusle se kotouč odrazil až do sítě – 3:2. Rytíři však i tentokrát našli odpověď! Tomáš Plekanec zavezl puk do pásma, hodil ho od ohně před brankou a Antonín Melka srovnal – 3:3. Na konci základní hrací doby ale Kladno pohrdlo obrovskou šancí na tříbodové vítězství. Hosté měli k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, jenže nic nebezpečné si nevytvořili.

Dojít tak muselo až na prodloužení. V něm předvedl svoje zrychlení Marek Račuk, který se prodral do úniku, v němž byl faulován. Kladenská šedesát devítka se tak postavila k nařízenému trestnému střílení, zasáhla však jen připravenou vyrážečku brankáře Cichoně. Jelikož domácí poté nevyužili početní výhodu a v úniku neuspěl ani Zach Frye, musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Ty odstartoval úspěšným pokusem Adam Kubík a když domácí Jakub Vrána srovnal, rozhodl o kladenském vítězství Matyáš Filip – 3:4.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
6:5 0:0 1:0 0

Branky a nahrávky: 12. Kadeřávek, 22. Vrána (Jiskra, Zeman), 47. Rohan (Kropáček) – 15. Hajný (Šapovaliv, Jelínek), 27. Račuk (Pitule), 51. Melka (Plekanec, Zacharčuk), rozh. náj. Filip. Vyloučení: 6:5 + Frye (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav

Sokolov: Cichoň – Zeman, Kadeřávek, Houdek, Sýkora, Klejna, Rulík, Klodner – Kadlec, Kverka, Šik – Prymula, Vildumetz, Osmík – Švec, Rohan, Kropáček – Jiskra, Vrána, Konečný.

Kladno: Košarišťan – Frye, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Sorokin, Ticháček, Štochl – Guman, Plekanec, Melka – Račuk, Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Kubík – Šapovaliv, Jelínek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše