ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenská nemocnice zřídila antigenní odběrové centrum

Pátek, 4. prosince 2020 07:30

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky bylo za účelem preventivního testování pedagogických pracovníků a občanů na onemocnění COVID-19 v prostorách budovy P (Závodní klub) Oblastní nemocnice Kladno zřízeno takzvané Antigenní odběrové centrum.

Kladenská nemocnice zřídila antigenní odběrové centrum (Foto: Archiv kladenské nemocnice)

V první fázi od 4. do 18. prosince zde bude probíhat bezplatné testování pedagogických pracovníků, na které naváže v termínu od 18. do 31. prosince testování obyvatelstva. 

Vyšetření probíhá metodou POCT, která stanoví přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím screeningových antigenních testů. Zájemcům o vyšetření bude proveden stěr z nosohltanu formou rychlotestu. Výsledky antigenního testu budou zájemcům o test předány formou potvrzení o výsledku do 15–30 minut od provedení testu.

Odběrové místo je v provozu v pondělí a ve středu od 12:00 do 16:00 hodin, dále pak v pátek od 8:00 do 12:00 hodin.

K vyšetření je nutné se předem objednat přes rezervační systém, který je dostupný na webových stránkách Oblastní nemocnice Kladno. Denní kapacita je omezena. Před odběrem musí zájemce o test doložit kartu zdravotní pojišťovny, pedagogičtí pracovníci se musí prokázat potvrzením o zaměstnání ve školském zařízení.

Kompletní a aktuální informace k testování na koronavirus v Oblastní nemocnici Kladno naleznete ZDE:

Autor: Hana Plačková