Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním

Čtvrtek, 3. prosince 2020 07:00

Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková představila krajskou radu pro období let 2020 až 2024. Jedním z jejích jedenácti členů byl zvolen slánský starosta Martin Hrabánek, který na kraji dosud působil jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním (Foto: Město Slaný)

S každými volbami se logicky pojí významné změny na nejvyšších postech a výjimkou nebyly ani letošní krajské volby. Petra Pecková z hnutí STAN nahradila ve funkci hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavu Jermanovou-Pokornou a v minulých dnech představila svůj program i nové složení Rady Středočeského kraje.

Jedenáctičlennou radu, v jejímž čele stojí sama hejtmanka, tvoří čtyři zástupci hnutí STAN, čtyři zástupci ODS, dva Piráti a jeden zástupce Spojenců (Top 09, HLAS a Zelení). Hned sedm nových radních zastává zároveň funkci starosty stejně jako slánský Martin Hrabánek. Ten na kraji dosud působil jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

„Pan starosta Hrabánek bude mít na starosti oblast sociálních věcí. Zde se chce zasadit o rozšíření nabídky služeb občanům, kteří jsou sociálně znevýhodněni kvůli věku, přechodné životní nepřízni nebo zdravotnímu postižení. Rád by se také zaměřil na zvýšení dostupnosti takzvaných terénních služeb tak, aby mohla být pomoc poskytována v domácím prostředí,“ uvedla tisková mluvčí Slaného Markéta Růtová.

„Pan starosta naše město neopouští a bude nadále plnit úkoly starosty města Slaného stejně, jako starostové ostatních měst a obcí, kteří byli do Rady Středočeského kraje také zvoleni. Vzhledem k novým povinnostem vázajícím se k funkci krajského radního přenechá zastupování města ve Vodohospodářském sdružení obcí slánské oblasti jinému zastupiteli, stejně tak členství ve sportovní komisi,“ doplnila Růtová.

Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním (Foto: Město Slaný)

Autor: (fa)