Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli ztratili slibně rozjetý duel s Příbramí a zapsali jen bod

Středa, 2. prosince 2020 07:00

Kladenští volejbalisté se konečně vymotali z kolotoče pozitivních testů na COVID-19 a v úterý dohrávali odložený zápas v Příbrami. Orli nastoupili do utkání výborně a po dvou setech měli k vítězství blízko, soupeř však zabral a vývoj otočil. Kladeňáci tak s posledním týmem tabulky prohráli 2:3 a berou bod.

Orli ztratili slibně rozjetý duel s Příbramí a zapsali jen bod (Ilustrační foto: KL)

Asi jen stěží se dalo očekávat, jak bude tento zápas vypadat, protože Kladno muselo čtyři zápasy z posledních dvou víkendů přesouvat kvůli pozitivním testům. Dopředu ale bylo jasné, že to bude zajímavý trenérský souboj! Kouč Kladna Milan Fortuník totiž přijel na palubovku, na které trénuje jeho loňský asistent Petr Klár. Ten svého učitele nakonec dokázal předčít a odnesl si pro svůj tým bod navíc!

Lépe do zápasu přitom vstoupili orli, kterým skvěle zahrál sedmnáctibodový Filip Křesťan, který vedle jednoho esa předvedl také tři bloky. Kladeňáci v prvním setu dlouho pracovali s dvoubodovým náskokem, finálně odskočit se jim ale povedlo až za stavu 17:17, kdy uhráli tři body. I když pak Příbram snížila na 24:22, Kladno si náskok pohlídalo a první sadu vyhrálo 25:23!

Druhý set už měl jasnější průběh. Hosté od začátku vedli a přestože soupeři dovolili vyrovnat na 13:13, nakonec sadu vyhráli 25:18. Pak ale přišel zvrat! Domácí zlepšili hru a kladenská střídačka si za stavu 2:6 musela vzít oddechový čas. Ani ten však nepomohl. Příbram dlouho držela šestibodový náskok a vyhrála 25:18.

A další hra měla být ještě jednoznačnější. Domácí si v jejím průběhu vytvořili až sedmibodové vedení, které korunovali míčem na konečných 25:17. Rozhodli tak o tom, že body se budou dělit. A ten jeden navíc nakonec zůstal v Příbrami. Svěřenci Petra Klára si zkrácenou hru zkušeně pohlídali a došli si pro rozhodující vítězství 15:12.

Kladenští volejbalisté jsou tak po šesti odehraných zápasech na desátém místě a na svém kontě mají pět bodů. Oproti většině ostatních týmů jsou ale několik zápasů ve skluzu. Další utkání by měli odehrát už v pátek, kdy doma přivítají Beskydy. V sobotu pak vyrazí do Brna.

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 3:2

Sety: 23:25, 18:25, 25:18, 25:17, 15:12. Esa: 5:6. Bloky: 11:10.

VK Euro Sitex Příbram: Hladenko (11), Hulpach (4), Böhm (7), Polák (8), Pavelka (7), Viiber (1), libero Juračka. Střídali Trojanowicz (0), Rosenbaum (0) a Kuchař (3).

Kladno volejbal cz: Palgut (5), Křesťan (17), Zajíček (7), Kraffer (5), J. Mikulenka (1), Kyjanica (7), libero Kunc. Střídali V. Mikulenka (0), Hýský (3) a Fortuník (0).

Autor: (fa)