Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Strážníci městské policie nabízejí bezdomovcům služby červeného kříže

Úterý, 1. prosince 2020 07:10

Kladenští strážníci se zapojili do projektu Teplá židle Českého červeného kříže a v mrazivých dnech nabízejí pomoc lidem bez domova. Ti mohou v rámci projektu využít možnosti se najíst, umýt, přespat v teple a odnést si čisté oblečení. Nesmějí však být pod vlivem alkoholu a návykových látek.

Strážníci městské policie nabízejí bezdomovcům služby červeného kříže (Ilustrační foto: Jiří Skála)

Blížící se Vánoce s sebou přinášejí lidskou dobrosrdečnost, ale také pořádně mrazivé teploty. Český červený kříž proto pomáhá lidem bez domova v rámci projektu Teplá židle. Lidé bez střechy nad hlavou můžou navštívit prostory červeného kříže v ulici Kročehlavská, kde se můžou umýt, najíst, napít a přečkat noc. Dostanou zde také čisté oblečení, spací pytel a polštář. Ráno v šest hodin musí prostory opustit, aby mohl být proveden úklid a dezinfekce a místo bylo připravené pro další zájemce. Jedinou podmínkou je to, že člověk, který zde chce přečkat noc, nesmí být pod vlivem alkoholu ani žádné jiné návykové látky.

Na projektu Teplá židle se spolu s červeným křížem podílejí také kladenští strážníci městské policie. Ti nyní vyrážejí do ulic, kde kontrolují provizorní obydlí lidí bez domova a nabízejí jim služby červeného kříže. Řada bezdomovců však této možnosti využít nechce a snaží se si pomoci po svém. Tedy tak, že se schovají ve společných prostorách domů nebo v zaparkovaných autech.

Takový případ museli strážníci řešit v sobotu odpoledne. Na základě oznámení nalezli v zaparkovaném voze muže bez domova, který zde strávil několik dní. Nejprve tvrdil, že se do auta dostal násilím, posléze změnil výpověď a říkal, že auto již bylo otevřené. Městští policisté jej předali kolegům od státní policie.

Takové chování rozhodně není pro lidi bez domova řešením v mrazivých dnech. Projekt Teplá židle začíná fungovat vždy, když noční teplota spadne pod -5 stupňů. Lidé z červeného kříže se tak i v dalších dnech budou snažit lidem bez domova zprostředkovat alespoň nějaké pohodlí.

Autor: (fa)