Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Technické služby Slaný budou svážet odpad ve Slaném i na Kladensku

Úterý, 1. prosince 2020 07:00

Od roku 2022 bude ve Slaném i na Kladensku obstarávat svoz odpadu městská společnost Technické služby Slaný, která nahradí AVE Kladno. Důvodem této změny je snaha mít pod kontrolou náklady za svoz odpadu.

Technické služby Slaný budou svážet odpad ve Slaném i na Kladensku (Ilustrační foto: KL)

Zastupitelé města Slaného rozhodli na středečním jednání o změně na pozici společnosti zajišťující svoz odpadu. Současné AVE Kladno nahradí od roku 2022 městská společnost Technické služby Slaný. Vedení města si od tohoto kroku slibuje větší kontrolu nákladů spojených se svozem odpadu. Zřízení svozové služby by mělo vyjít zhruba na 20 milionů korun. V současnosti platí obyvatelé města poplatek za odpady ve výši 750 korun.

Slaný uvažuje rovněž nad novou technologií na zpracování odpadu. Město nyní nechá vypracovat studii ohledně její proveditelnosti. Důvodem, proč Slánští uvažují nad změnou, je nový odpadový zákon, který by měl přinést zvýšení poplatků za skládkování. Město by proto chtělo zpracovávat netříděný odpad samo. Chce pro to využít technologii, při které se odpad díky chemickým reakcím rozkládá na původní suroviny, ze kterých byl vyroben. Při tomto postupu je možné dané suroviny opětovně využívat.

Autor: (fa)