ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Slaný bude mít úvěrový rámec na 250 milionů korun

Úterý, 1. prosince 2020 07:40

Zastupitelé Slaného se připravují na očekávané dopady koronavirové pandemie a na středečním zasedání schválili úvěrový rámec na 250 milionů korun. Jedná se o peníze, které by se měly využít hlavně na investice. O konečné podobě rozpočtu budou ve Slaném rozhodovat v prosinci.

Slaný bude mít úvěrový rámec na 250 milionů korun (Foto: KL)

Zastupitelé měst musejí počítat s dopady koronavirové pandemie, což se týká také práce na rozpočtech pro příští rok. Ve Slaném proto ve středu schválili úvěrový rámec na 250 milionů korun, které by se měly využít na investice. Slánští tak vykročili stejnou cestou jako Kladno, které má tento rámec na 450 milionů korun už od roku 2017. Do toho příštího navíc pravděpodobně vstoupí s rozpočtovým provizoriem.

Slaný plánuje na příští rok hned několik nákladných rekonstrukcí. Týkat by se měly například zimního stadionu nebo plovárny. Vyrůst by ve městě měla také nová sportovní hala, což znamená pro rozpočet zátěž několika desítek milionů. O konečné podobě plánovaných investic se ale pochopitelně rozhodne až při schvalování rozpočtu. O tom by se mělo jednat v průběhu prosince.

Na letošní rok mělo Slaný schválený rozpočet s příjmy ve výši 400 milionů korun a výdaji přibližně o 50 milionů vyššími. Rozdíl měly pokrýt ušetřené peníze z let minulých. Už letos ale doznal rozpočet úprav kvůli první vlně koronavirové nákazy. V roce 2021 tedy budou moci Slánští pracovat s dalšími 250 miliony, přičemž tuto částku nemusejí vyčerpat celou.

Autor: (fa)