Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Tři Kanonýři míří na hostování do superligy

Čtvrtek, 26. listopadu 2020 07:00

Ondřej Riebauer a Matyáš Bachmaier budou v nejbližších týdnech vypomáhat Spartě. Filip Ullmann zase Tatranu Střešovice, kde florbalově dospěl.

Tři Kanonýři míří na hostování do superligy (Foto: Archiv Kanonýrů Kladno)

Už trénují a zase je čekají zápasy. Ne, A-tým Kanonýrů sice ještě dál zůstává „uvězněn“ protiepidemickými opatřeními, nicméně trio hráčů teď míří na hostování do pražských klubů z Livesport Superligy. Matyáše Bachmaiera a Ondřeje Riebauera si vybrala Sparta, s níž Kladno započalo úzkou spolupráci. Filip Ullmann se pak na pár týdnů vrací do střešovického Tatranu, se kterým v minulosti získal čtyři tituly.

„Jelikož se nezdá, že by se 1. liga měla jen tak otevřít, jsem rád, že se nám podařilo domluvit hostování pro Matyáše Bachmaiera, Ondru Riebauera a Filipa Ullmanna. Je to oboustranně výhodná situace. Sparta i Tatran do tohoto náročného období získají hráče a nám plyne výhoda z toho, že kluci mohou nyní trénovat, budou mít herní vytížení. Následně pro ně bude snazší naskočit do těžkého programu, který nás čeká, až se 1. liga znovu rozjede,“ říká sportovní ředitel a trenér A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera. „Volbu týmů jsem nechával jednoznačně na hráčích, protože jsem chtěl, aby se cítili komfortně. Z mé strany je klíčové jejich herní vytížení.“

Třeba právě kapitán Kanonýrů Filip Ullmann vybíral ze dvou nabídek. Po týdnu zvažování nakonec zvolil Tatran, kde florbalově dospěl a za který odehrál 247(!) zápasů v nejvyšší soutěži. „Pro Tatran jsem se rozhodl, protože jsem se víc ztotožnil s rolí, která mi byla nabídnuta. Především mě těší, že se tu už týden připravuji a tréninky jsou ve vysokém tempu. Takže se určitě vrátím do Kladna rozehraný a v odpovídající kondici,“ říká Ullmann.

Kdyby k restartu 1. florbalové ligy mohlo dojít, je nejasné. Nicméně možnost hraní amatérských soutěží dovoluje v protiepidemiologickém systému PES třetí stupeň, teď platí čtvrtý.

Právě kvůli nejasnému rozjezdu soutěže těší krátkodobé angažmá na Spartě i Ondřeje Riebauera. Ten si do velkoklubu s sebou „přivede“ i Matyáše Bachmaiera. A zatímco Riebauer v základní části nejvyšší soutěže odehrál 160 utkání a v produktivitě mu patří 84. místo v celé historii, sedmnáctiletého Bachmaiera čeká superligová premiéra.

„Jsem velice rád, že se hostování povedlo. Je to teď jediná možnost jak trénovat či hrát, zároveň ještě na takové úrovni, na jaké se drží Sparta. Už když jsem byl ve Švédsku na tréninkové stáži a dozvěděl jsem se od Honzy Pazdery, že je to reálně ve hře, měl jsem okamžitě velký zájem,“ vypráví Bachmaier.

Zdroj: Kanonýři Kladno