Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladnem se projížděla devatenáctiletá zdrogovaná řidička

Čtvrtek, 26. listopadu 2020 07:40

Z policejních statistik vyplývá, že loni při nehodách zaviněných řidiči do 25 let zemřelo 84 lidí. A každá pátá oběť připadá na nehody, kdy byl řidič opilý nebo pod vlivem drog. K podobnému maléru mohlo dojít i toto úterý v Kladně. V ulici J. Foglara zastavili muži zákona zdrogovanou devatenáctiletou řidičku. Té nyní za bezmyšlenkovou jízdu hrozí vězení.

Kladnem se projížděla devatenáctiletá zdrogovaná řidička (Ilustrační foto: KL)

Látka THC není žádná legrace a už vůbec ne v kombinaci s pervitinem. Obě zmíněné látky kolovaly v těle mladé řidičky, která se toulala po ulicích Kladna ve svém Peugeotu 306. Policisté ji k silniční kontrole zastavili v ulici Jaroslava Foglara. 

„V úterý po jedenácté hodině večerní zastavili policisté ženu z Kladna ke kontrole, při které se podrobila testu na návykové látky testem DrugWipe 5 SP. Test byl s pozitivním výsledkem na látku THC a dále na látku amfetamin/metamfetamin. Následně byl u podezřelé proveden odběr biologického materiálu v nemocničním zařízení,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mladé řidičce hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor: (mv)