Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Teplárna pomohla nemocnici letos už podruhé, tentokrát podpořila oddělení ARO

Středa, 25. listopadu 2020 07:30

V úterý odpoledne předal generální ředitel Teplárny Kladno Milan Prajzler 50 kusů voucherů na relaxační masáže a novou mikrovlnnou troubu do rukou primáře ARO Lukáše Rokose.

Teplárna pomohla nemocnici letos již podruhé, tentokrát podpořila oddělení ARO (Foto: KL)

Anesteziologicko-resuscitační oddělení kladenské nemocnice je místo, kde dostávají špičkovou péči pacienti s nejtěžším průběhem onemocnění COVID–19. Zdravotníci tu pracují v náročných podmínkách a musí zajistit péči o hospitalizované 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Společnost Teplárna Kladno si jejich každodenního úsilí cení, proto jim věnovala dárek, který pomůže odpočinout si po náročné práci a také zpříjemní služby.

„Rozhodli jsme se ocenit personál kladenského oddělení ARO za jeho náročnou práci, které si velice vážíme. Na rozdíl od první vlny koronaviru, která proběhla na jaře a kdy jsme nemocnici věnovali respirátory v hodnotě více než 100 tisíc korun, a to v zastoupení našeho majitele Pavla Tykače, jsme se tentokrát rozhodli jinak. Zeptali jsme se přímo pana primáře, co by jeho kolegyním a kolegům udělalo radost. A na základě toho jsme dar vybrali a zakoupili,“ vysvětluje Milan Prajzler, generální ředitel kladenské teplárny.

„Práce a péče o pacienty na jednotkách intenzivní péče je skutečně velmi náročná, a jsme proto velmi rádi, že se prostřednictvím daru od Teplárny Kladno našim zdravotníkům zlepší nejen prostředí, ve kterém pracují, ale že si díky voucherům mohou dopřát i velice zasloužený relax a odpočinek. V tomto složitém období velmi děkujeme a jsme vděční za každou pomoc i dary, které nám společnosti i veřejnost poskytují,“ řekl při předání daru Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

Teplárna Kladno a.s. je jedním z největších nezávislých výrobců tepla a elektrické energie v České republice. Od roku 2019 patří do energetické skupiny Sev.en Energy a se svými 250 zaměstnanci patří mezi významné zaměstnavatele v regionu. V Kladně provozuje moderní kogenerační zdroj na výrobu elektřiny a tepla, který splňuje ekologické normy ČR a EU. Výkon kladenské elektrárny dosahuje 524 MWe. Společnost se tak řadí mezi největší nezávislé výrobce energie v České republice. Díky poskytování podpůrných služeb také výrazně přispívá ke stabilitě energetické soustavy ČR. Je součástí Kritické infrastruktury ČR, z čehož vyplývá i její připravenost na krizové situace, jakou nyní představuje pandemie koronaviru. Přijala a dodržuje taková opatření, aby i při zhoršení epidemiologické situace, byla schopna spolehlivě dodávat teplo více než 15 tisícům kladenských domácností a firem.
Teplárna pomohla nemocnici letos již podruhé, tentokrát podpořila oddělení ARO (Foto: KL)