Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na kladenské benzínce se obohatil zloděj o několik propanbutanových lahví

Středa, 25. listopadu 2020 07:40

Až osm let si může odsedět zloděj, který v Kladně na čerpací stanici odcizil několik propanbutanových lahví. Teď ho mají v hledáčku policisté, kteří se zároveň obrací na spoluobčany s žádostí o pomoc při pátrání.

Na kladenské benzínce se obohatil zloděj o několik propanbutanových lahví (Ilustrační foto: KL)

K odcizení propanbutanových lahví došlo na čerpací stanici Shell v ulici Cyrila Boudy. Pachatel se tam vydal na loupežnou výpravu z neděle na pondělí, a to v časovém rozmezí mezi dvaadvacátou hodinou večerní a půl šestou ranní.

„Zloděj za užití násilí překonal visací zámek, kterým byla zajištěna kóje z kovových mříží, ve které jsou uloženy propanbutanové láhve a následně odcizil čtyři kusy dvoukilových a čtyři kusy desetikilových lahví, čímž způsobil škodu ve výši devíti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Tento trestný čin policisté prošetřují jako přečin krádeže. Vzhledem k tomu, že byl spáchaný v nouzovém stavu země, hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dobu až osmi let.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili v okolí čerpací stanice v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkazuje mluvčí Nováková.

Autor: (mv)