Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Žena na internetu nakupovala u neověřeného prodejce, přišla o 16 tisíc

Středa, 25. listopadu 2020 07:10

Přísloví dvakrát měř a jednou řež platí v případě nákupů po internetu dvojnásob. A jelikož vzhledem k stávající situaci přibývá lidí nakupujících online, roste i počet prodejců, z nichž mnozí nemají čisté úmysly. Dejte si proto pozor, abyste jim s vidinou výhodné koupi nenaletěli, tak jako žena, která nákupem u firmy v likvidaci přišla o 16 a půl tisíce korun.

Žena z Kladna se nechala napálit na internetu, přišla o úspory (Ilustrační foto: KL)

Před koupí zboží je třeba si ověřit spolehlivost prodejce, a to buď přímo na internetu, či z recenzí ostatních kupujících nebo ze stránek prodejce, kde by měly být uvedeny kontaktní údaje jako adresa, telefon a obchodní i reklamační podmínky.

Na nepoctivého obchodníka bohužel narazila žena, která se začátkem listopadu obrátila na policisty s tím, že se zřejmě stala obětí podvodu při nákupu mobilního telefonu na internetu.

„Oznamovatelka si začátkem měsíce listopadu objednala v internetovém obchodě mobilní telefon značky Apple. Na účet společnosti zaslala následně částku 16.500 korun. Do současné doby jí telefon nebyl doručen, a když se snažila s prodávající společností spojit, nikdo nereaguje jak na telefonické volání, tak na mailovou komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Poškozená žena si až zpětně na internetu dohledala, že společnost, které poslala své peníze, by měla být v likvidaci a podobné zkušenosti s nezasláním objednaného zboží má více klientů.

Policie nyní případ prošetřuje jako zločin podvodu, a jelikož byl skutek spáchán v době vyhlášení nouzového stavu, hrozí pachateli trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Autor: (red)