Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

I v Kladně se zapojilo několik rodin do projektu Současná česká rodina

Úterý, 24. listopadu 2020 07:30

Projekt Současná česká rodina je součástí mezinárodního výzkumného programu Generations and Gender Programme. Jeho cílem je mapování českých rodin a jejich vývoj. Informace pak slouží pro společenské vědy a sociální politiku v Evropě i dalších geografických oblastech.

I v Kladně se zapojilo několik rodin do projektu Současná česká rodina (Ilustrační foto: KL)

 

Výzkumný projekt Generations and Gender Programme je velká výzkumná infrastruktura z oblasti společenských věd, která poskytuje rozsáhlé datové zdroje o jednotlivcích, regionech i státech. Tato data jsou pak důležitým zdrojem informací pro společenské vědy a sociální politiku.

Výzkum je zaměřen na věkovou skupinu 18 – 69 let. Celé to funguje tak, že rodina je nejprve vybrána a oslovena. Poté je po telefonu osloven jeden člen rodiny, který za domácnost dotazníkově odpovídá. Tomu pak emailem přijde odkaz, na kterém může dotazník vyplnit. Jeho vyplněním vzniká respondentovi nárok na odměnu ve výši 500 korun. Tuto odměnu vyplácí Výzkumný ústav práce a sociálních věcí (VÚPSV). Pro její získání je nutné podepsat s VÚPSV smlouvu a souhlas se zpracováním osobních údajů.

Autor: (red)

¨