Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Zoopark Zájezd bojuje o přežití a potřebuje pomoc

Pátek, 20. listopadu 2020 07:20

Zoo je zavřená, ale náklady na její provoz zůstávají. Zvířata se přece jen z pozitivních vzkazů na facebooku nenají. Odloženy musely být všechny zbytné investice a šetří se, kde se dá. Někteří zaměstnanci dokonce sami dobrovolně finančně přispívají na chov zvířat čistě z lásky k nim.

Zoopark Zájezd bojuje o přežití a potřebuje pomoc (Foto: Zoopark Zájezd)

Zoo na tom není dobře a ztráty za tento rok se vyšplhají téměř ke dvěma milionům korun. Bohužel to stále vypadá, že se na ně žádná kompenzační opatření nevztahují. Nicméně v zoo se nevzdávají a ze všech sil se snaží, aby nedostatek financí nijak nedopadl na pohodu zvířat. Ty jsou tam totiž vždy na prvním místě.

„Co se týče podpory, tak stejně jako na jaře se nám ozvala spousta lidí s nabídkou pomoci. Je to především pomoc materiální, kdy nám lidé vozí někdy i celá auta zeleniny, ovoce, ořechů a bobulí. Dokonce nám jeden pán přivezl i celý balík sena. A samozřejmě se také jedná o pomoc finanční. Lidé si mohou už teď zakoupit vstupenky na dobu, kdy zase otevřeme. Teď před Vánoci je i ideální čas na zakoupení zážitku někomu z blízkých. Nabízíme například krmení zvířat pod dohledem ošetřovatele, speciální prohlídky nebo Den ošetřovatelem. Za každou zakoupenou vstupenku darujeme další rodinám s dětmi, které by si jinak návštěvu zoo nemohly dovolit,“ uvedl pro Kladenské listy Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd a dodal: V neposlední řadě se jedná i o adopce. Podobně jako jiné zoo jsme i my letos překonali rekordní počet adopcí, což je naprosto úžasné. Každý, kdo si adoptuje některé zvíře, bude mít u jeho výběhu vlastní cedulku se jménem a pokud to je jen trochu možné, po domluvě se na něj může přijít podívat a dozvědět se o něm zákulisní informace. Za takovou podporu chceme všem lidem upřímně poděkovat. Nejen, že nám to výrazně pomáhá krizi zvládnout, ale rovněž nás to neskutečně nabíjí energií do další práce.“

Velkou podporu Zooparku Zájezd vyjádřily i okolní obce. Například Stehelčeves věnovala 75 tisíc a Velké Přílepy 50 tisíc korun. „Mnoho dalších obcí z okolí nám též poslalo finanční dar. Snad je to známkou toho, že si váží naší práce a mají nás rádi. Platí, že mnoho dětí, které k nám jezdí na vzdělávací programy, je právě z nejbližších obcí,“ míní Daniel Koleška.

„Pevně věřím, že celou nepříznivou situaci společnými silami a za podpory našich úžasných návštěvníků zvládneme a na jaře se všichni hlavně ve zdraví sejdeme v naší zoo,“ uzavřel Daniel Koleška.

Autor: (red)