Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Poznáte muže na fotografiích? V bance se pokusili o podvod

Pátek, 20. listopadu 2020 07:30

Na začátku minulého měsíce se na policisty prostřednictvím tísňové linky 158 obrátila pracovnice bankovního domu z Kladna. Oznamovatelka jim sdělila, že na pobočku na náměstí Svobody přišli dva muži, z nichž jeden požadoval provést u svého účtu změnu trvalého pobytu a změnu platebních údajů. Žena si proto vyžádala občanský průkaz, který šla okopírovat. Když se vrátila, muži byli pryč.

Poznáte muže na fotografiích, chtěli v Kladně udělat bankovní podvod (Foto: PČR)

Začátkem října přišli v Kladně do České spořitelny dva muži. Jeden z nich požadoval po pracovnici změny na svém účtu. Aby mu bankéřka vyhověla, vyžádala si od zákazníka občanský průkaz. Ten se ovšem ženě zdál podezřelý, proto se rozhodla ho okopírovat. Když se s dokladem totožnosti vrátila zpět na přepážku, muži se již na místě nenacházeli.

„Policejním šetřením se ukázalo, že provést změnu údajů v bance se muži pokusili prostřednictvím falešného občanského průkazu, který byl veden na třiasedmdesátiletého muže z Prahy. Podezřelé osoby v bankovním domě zachytil kamerový systém, zatím se však nepodařilo zjistit jejich totožnost. Přivítáme proto všechny poznatky od občanů, které by vedly k odhalení identity těchto mužů,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Jakékoliv informace k těmto osobám je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodala mluvčí Nováková.

Poznáte muže na fotografiích, chtěli v Kladně udělat bankovní podvod (Foto: PČR)

Autor: (mv)