Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Řidiči pozor! Na dálnici D6 se opravuje kanalizace, projedete s omezením

Čtvrtek, 19. listopadu 2020 07:10

Na dálnici D6 mezi 19 a 21 kilometrem probíhá údržba a oprava podzemní části kanalizace ve středovém dělicím pásu. Doprava v levém jízdním pásu směrem na Prahu je omezena. V místě se jezdí pouze pravým jízdním pruhem.

Řidiči pozor! Na dálnici D6 se opravuje kanalizace, projedete s omezením (Foto: KL)

K opravě bylo přistoupeno kvůli porouchaným trubkám. Netěsnily a místy byly podélně nebo příčně prasklé. V rámci oprav se provádí rekonstrukce kanalizačního potrubí o průměru 300 a 1500 milimetrů pod povrchem, sanace kanalizačních šachet a oprava míst napojení kanalizačních přípojek do řadu.

Práce probíhají za využití speciální technologie a zařízení, včetně specializovaných robotů. Pro úspěšnou realizaci byla významná kamerová prohlídka před vypracováním projektu. Před zahájením realizace proběhl další podrobný kamerový průzkum.

Rekonstrukce stoky samotné je prováděna bezvýkopovou metodou, která spočívá v zatažení kruhově navíjeného bezešvého rukávce z tkané skelné rohože sycené polyesterovou pryskyřicí v kvalitě běžně používané pro odvod normálních komunálních vod. Před vlastní realizací vložkování rukávcem při rekonstrukci kanalizačního potrubí je třeba provést dokonalé vyčištění stávajícího průtočného profilu, včetně vytěžení sedimentů a odstranění inkrustů.

Kompletní rekonstrukce 2405 metrů podzemní kanalizace odvodnění na dálnici D6 byla vysoutěžena za 19 991 970 korun bez daně, práce by měly být dokončeny koncem listopadu.

Autor: (red)