Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Sobotní noční směna strážníků byla ve znamení dopravních nehod

Středa, 18. listopadu 2020 07:10

Sobotní noční směna kladenských strážníků byla ve znamení dopravních nehod. K těm došlo vždy nepozorností řidičů. V ulici Dr. Foustky narazil šofér do lampy veřejného osvětlení, v Bezručově ulici zase sundal mladík svým autem sloup semaforu.

Sobotní noční směna strážníků byla ve znamení dopravních nehod (Ilustrační foto: KL)

„K první nehodě byla vyslána hlídka krátce po osmnácté hodině. Řidič vozidla, nezvládl odbočení z ulice Dr. Foustky do ulice Dlouhá a narazil do lampy veřejného osvětlení. Po nehodě se snažil z místa odjet. V tom mu zabránili za ním jedoucí řidiči a ihned oznámili dopravní nehodu na tísňovou linku strážníků a také na linku 158. Strážníci zjistili totožnost řidiče a předali ho do rukou policie k dalšímu šetření. Nehoda se obešla bez zranění,“ popsala první dopravní nehodu mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„O několik hodin později viděla žena z okna svého bytu v ulici Václava Rabase, jak vozidlo tmavé barvy, jedoucí od autobusového nádraží směrem k obchodnímu domu Central, najelo na chodník a porazilo sloup semaforu u přechodu pro chodce. Naštěstí se na místě nenacházel žádný chodec a nedošlo tak ke zranění. Mladík, který vozidlo řídil, se strážníkům doznal, že se během jízdy chtěl podívat do svého mobilního telefonu, a proto na chvilku ztratil kontrolu nad svým vozidlem. I k této nehodě hlídka strážníků přivolala Policii České republiky, která si řidiče převzala k dalšímu šetření,“ sdělila ke druhé nehodě mluvčí Purkytová.

Autor: (red)