Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Želevčicích na Slánsku začali vyrábět chytrá zdravotnická lůžka

Pondělí, 16. listopadu 2020 07:10

Společnost Linet se zabývá nejenom výrobou, ale také vývojem zdravotnických lůžek. K tomu jí slouží vývojové centrum, ze kterého nyní vzešel nový produkt. Takzvané chytré lůžko, které propojí pacienta se zdravotnickým personálem.

V Želevčicích na Slánsku začaly vyrábět chytrá zdravotnická lůžka (Foto: Archiv společnosti Linet)

Společnost výrobou chytrých zdravotnických lůžek přidala do nabídky první digitální produkt. Jeho unikátní technologie ohlídá rizika hrozící pacientům a šetří čas i síly sester. Novinka zároveň pomůže personálu na dálku kontrolovat veškerá nastavení postele včetně její polohy i zajištění. To vše přispěje k větší bezpečnosti pacientů. Zdravotníci tak budou například upozorněni na to, kdyby se pacient pokusil vstát v době, kdy by ještě neměl.

LINET spol. s r.o. je součástí skupiny LINET Group SE, předního světového výrobce zdravotnických lůžek. Svého postavení firma dosáhla zejména díky inovacím, které zkvalitňují úroveň zdravotní péče ve více než sto zemích. Je také například jedním z dodavatelů lůžek pro Správu státních hmotných rezerv. Jejich lůžka jsou použita v polní nemocnici v Letňanech.

Autor: (red)