Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Srbech chtěl zloděj vykrást novostavbu, poškodil jen dveře

Pondělí, 16. listopadu 2020 07:00

Ne každý zloděj se dostane snadno do bytu nebo domu. Záleží také na tom, jak jsou nemovitosti zabezpečeny. V Srbech na Kladensku chtěl zloděj vypáčit dveře novostavby, to se mu nepovedlo a odešel s prázdnou. Jediné, co po něm zbylo, jsou poničené vstupní dveře. Škoda, je 30 tisíc a policie hledá svědky.

V Srbech chtěl zloděj vykrást novostavbu, poškodil jen dveře (Ilustrační foto: KL)

Stochovští policisté pracují na případu poškozených vstupních dveří, které pachatel poničil na novostavbě v Srbech na Kladensku. K činu mělo dojít mezi 10. a 12. listopadem. Pachatel tam vnikl na volně přístupnou stavební parcelu a nezjištěným předmětem způsobil hluboké vrypy do oblasti kolem kování a zámku dveří, který částečně vylomil. Tímto jednáním způsobil škodu 30 tisíc korun.

Skutek je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Aby se podařilo vandala vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí domu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 881. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)