Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Covidem oslabení orli prohráli v Ústí nad Labem

Neděle, 15. listopadu 2020 09:00

Po měsíční přestávce se v sobotu opět rozeběhla volejbalová extraliga mužů. Kladno vstupovalo do znovu rozeběhnutého ročníku v Ústí nad Labem, pandemie koronaviru sáhla do dění zápasu ale ještě před jeho začátkem. Tři pozitivně testovaní hráči nemohli na sever Čech odcestovat a i kvůli tomu orli prohráli 0:3 na sety.

Covidem oslabení orli prohráli v Ústí nad Labem (Ilustrační foto: KL)

„Do zápasu jsme šli oslabení o tři hráče, přičemž dva jsou svojí hrou pro tým hodně důležití. Bez klíčových hráčů jsem mohl utkání nechat odložit, taková je dohoda mezi kluby. Já jsem tým ale přemluvil, abychom hráli, protože pauza byla dlouhá a nechtěl jsem, aby se nám hromadily neodehrané zápasy. Prohra jde tedy za mnou,“ prohlásil po utkání trenér Kladna Milan Fortuník.

Ten se rozhodl zápas odehrát, přestože mu kvůli pozitivním testům na COVID-19 chyběli smečaři Jiří Kraffer a Josef Vostárek i libero Tomáš Kunc! „Museli jsme úplně přeorat systém a zápas jsme hráli bez libera. Bylo to hodně divoké. Na druhou stranu musím kluky pochválit. Například Filipa Křesťana, který měl na hřišti úplně jinou roli, než je zvyklý,“ vyprávěl po zápase Fortuník.

Jeho svěřenci odehráli s domácím celkem dva velmi vyrovnané sety, které se mohly překlopit s trochou štěstí i na jejich stranu. V první sadě rozhodly až dva body, které získali domácí pro sebe za stavu 22:22. Kladno odpovědělo již jen jednou a soupeř dalším míčem urval set na svoji stranu. Ve druhé sadě už se domácím dařilo odskakovat v průběhu hry, orli ale předváděli obrovskou bojovnost a příkladnou stíhací jízdu. Vyrovnali ještě na 24:24, soupeř si ale dvěma body v řadě došel pro další úspěch. Jednoznačný průběh měla až třetí sada, kterou domácí ovládli 25:20.

„Celkově nebyl výkon vůbec zlý, když uvážím, že jsme po pauze, kdy jsme trénovali téměř jen kondici. Na druhou stranu jsme udělali taktické chyby, které nám nedovolily vybojovat v Ústí lepší výsledek. Některé momenty v zápase jsme řešili takticky špatně. Ústí nás za to potrestalo a po právu vyhrálo,“ hodnotil hostující trenér.

Kladnu v zápase mimo jiné příliš nevycházelo podání, na němž vyrobili za celé utkání šestnáct chyb. Jinak dokázali orli zahrát pět es a sedm bodů z bloků. Nejvíce bodů (13) uhrál Filip Křesťan a na straně Ústí byl nejúspěšnější Vicente Parraguirre (15). Další duel by měli Kladeňáci odehrát už v úterý, kdy od 18 hodin doma přivítají pražské Lvy.

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:23, 26:24, 25:20. Esa: 4:5. Bloky: 11:7.

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem: Kramar (10), Beer (1), Tibitanzl (13), Kobolka (8), Bartůněk (3), Parraguirre (15), libero Kořínek. Střídali Kasan (0), Koloušek (0), Vodvárka (0).

Kladno volejbal cz: Palgut (0), Křesťan (13), Zajíček (6), Hýský (10), J. Mikulenka (8), Kyjanica (9). Střídali V. Mikulenka (0), Fortuník (1).

Autor: (fa)